Bosch Maxx 7 Yıkama Arızası

Bursa Bosh servis olarak Bosh maxx 7 yıkama arızası ile ilgili nedenleri bilginize sunmak isteriz. Bosch maxx 7 çamaşır makinelerin yıkama arızası sorununun birden fazla nedeni olabilir. Çamaşır makinenizde motor arızası, rulmanların arızalanması, kayış kopması, kayışın yerinden çıkması, elektronik kartın bozulması gibi nedenler arıza sebebi olabilir.
Bosch maxx 7 Çamaşır makinelerindeki motor arızalarının genel olarak ortaya çıkma nedeni içinde bulunan kömürünün azalması olabilir. İçerisinde kömürü azalan çamaşır makinesi motoru arıza vererek kendisini korur. Bu durumda, makine motorunun kömürünü değiştirerek bu arızadan kurtulunabilir. Bu konuda profesyonel Bosch servisinden destek almak uygun bir hareket olacaktır. Bosch maxx 7’de oluşabilecek diğer bir arıza nedeni de makinenin kayışının kopmuş veya çıkmış olmasıdır. Makineniniz de ki kayışın kopma ihtimalini de göz önünde bulundurmalısınız. Motor ve kazan arasında bulunan ve kazanın kasnağına takılan parça kayıştır. Plastik olan bu parçanın kopması durumunda çamaşır yıkanırken su aldıktan sonra kazanı döndüremez. Bu parça koptuğunda mutlaka değiştirilmesi gerekir. Bu nedenle, sorunu fark ettiğiniz anda makinenin çalışmasını durdurmanız ve bu konuda profesyonel Bosch servisinden destek almanız uygun olacaktır.
Bosch maxx 7 çamaşır makinelerinde kayışın kopmasına neden olabilecek bir başka durum da tambur adlı parçaya bağlı olan kazan rulmanlarına sıkışmış olan çamaşırların, kazanın dönmesini engellemesidir. Dönüşü engellenen kazan, makinenin kayışını gerdirerek kopmasına neden olur. Bosch maxx 7 çamaşır makinelerinde kayış kopma ve gevşeme durumlarında orijinal Bosch parçalarından kullanmanız uygun olacaktır. Bursa Bosch teknik servisinden yedek parça temin edebilir ve değişim, arıza giderme işlemi hizmeti alabilirsiniz.
Bosch maxx 7’de oluşabilecek başka bir yıkama yapmama arızası da elektronik karttan kaynaklanabilir. Makinenin beyni olan bu parça arızalandığında tamiratının yapılması değişim yapılmasından daha ekonomik olacaktır. Teknolojik gelişmeler sonrasında tamamen elektronik aksamlarla çalışmaya başlayan beyaz eşyalarımız eskisinden daha modern ama daha karmaşık ve hassas yapıya kavuşmuştur. Bursa’da vermiş olduğumuz hizmetler arasında Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisi hizmetleri de bulunmaktadır. Tüm Bosch makine arızaları için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Comments are closed.

Hemen Ara