Bosch Logixx 8 Körük Lastiği Yırtıldı

Çamaşır makinelerin ön tarafında bulunan siyah çember plastiğe körük lastiği denir. Körük lastiğinin bir kısmı kazanda bir kısmı da kapak çevresinde yer almaktadır. Körük lastiği makinenin içinde bulunan suyun dışarı çıkmasını engelleyen önemli parçalardan biridir. Bu nedenle kullanımında hassas olunması gerekmektedir. Bosch Logixx 8 Sensitive çamaşır makinesinde nadiren görülen yırtılma sorunu yanlış kullanım sonucu, körüklerde de yırtılma ve yıpranma görülebilir. Makinelerin içine konulan çamaşırların ceplerinde unutulan tel toka, para gibi metaller körüğün arasına girerek paslanma ile plastik olan körüğe zarar verir ve yıpranmasına neden olur. Bu tür hasarları önlemek adına makinenin içine konulan çamaşırların dikkatlice kontrol edilmesi, herhangi bir materyalin gözden kaçması durumunda da körüğün arasından yıkama sonrası hemen çıkarılması gerekmektedir.
Yırtılan yerlerden su sızıntı olması makinenin çalışırken arıza vermesine neden olacaktır. Bunu fark ettiğinizde makineyi çalışır durumdan kapalı duruma getirmelisiniz. Çünkü körük lastiğinden sızan su makinenizde bulunan başka parçaların da arızalanmasına neden olabilir. Bu gibi arıza durumlarında mutlaka profesyonel Bosch servisinden hizmet alınması gerekmektedir. Bursa Bosh teknik servisi olarak her zaman hizmetinizdeyiz. Tambur ile kazan arasındaki boşluğu kapatma görevi olan körük lastiğinin esnemesi ve yıpranması sonucu bu alanda bir boşluk oluşur. Burada oluşan boşluğa çorap gibi çamaşırlar kaçabilir. Bu da makinede meydana gelebilecek diğer arızalara meydan vermektedir. Körük lastiğinin altında yer alan 3 adet delik makinenizin suyu boşaltmasından sonra körüğün içinde yer alan suyun boşaltılması görevini üstlenmiştir.
Bosch Logixx 8 çamaşır makinelerinin körük lastiği piyasada yer alan diğer muadil çamaşır makinelerinin lastiklerine göre biraz pahalı olsa da değişim gerektiren durumlarda orijinal körük alınması makinenin ömrünün uzaması ve performansını koruması açısından önemli bir husustur. Bu nedenle mümkün mertebe böyle ithal ürünlerin parçalarında değişlik yapmak zorunda kaldığınız durumlarda orijinallerini tercih etmeniz tavsiye edilmektedir. Yaşadığınız sorunlarla ilgili mutlaka Bursa Bosch servisimiz ile irtibata geçiniz. Bosch Kombi servisi ve Bosch klima servisi hizmetlerimizden de uzman kadromuz aracılığı ile faydalanabilirsiniz.

Comments are closed.

Hemen Ara