Bosch Logixx 8 F57 Arızası

Çamaşır makinelerinde meydana gelen arızaların birçok nedeni olabilir. Bursa Bosch teknik servisi olarak bu arızlar ile ilgili bilgi veremeye çalışacağız. Bosch Logixx 8’de meydana gelen arızaların bazıları nadir olarak rastlanan arıza, bazıları ise tüm makinelerin hassas yapısından kaynaklanan sık görülen arıza türleri olabiliyor.
Burada bahsedeceğimiz arıza türü elektronik ve dijital makinelerde sıklıkla karşımıza çıkabilecek bir arızadır. Bosch Logixx 8 makinelerinde ekranda bazı arıza kodları karşınıza çıkar. Bu kodlar ile arızanın nereden kaynaklandığını anlamanız konusunda yol göstermektedir. Bosch Logixx 8 F57 arızası dendiğinde akla elektronik kartta meydana gelen bir arıza gelmelidir. Bosch Logixx 8 ürününde en sık görülen hata kodu F57’dir. İthal ve orijinal bir ürün olması sebebiyle bu üründe meydana gelen elektronik kart arızaları sonucunda kartın değiştirilmesi gerekmektedir. Bu tarz hassasiyete sahip olan parçaların tamiri mümkün olmadığından orijinal parça değişimi biraz pahalı olmaktadır. Bazı durumlarda Bosch Logixx 8 makinelerinde F57 arızası kodu verdiği zaman elektronik kartla birlikte makinenizin yıkama motorunun da değişmesi gerekliliği ortaya çıkabilir. Çamaşır makinelerinde yıkama motorunun değişimi oldukça masraflı bir iştir. Yeni bir çamaşır makinesi almak ekonomik açıdan, bazı durumlarda, parça değişimi yapmaktan daha mantıklı bir yaklaşım olabilir. Detaylı bilgi için profesyonel Bosch servisi olan Bursa Bosch servisimizi arayıp konu hakkında bilgi alabilirsiniz.
Teknolojik gelişmelerle birlikte daha çok elektronik ve dijital programlara sahip olan yeni zaman çamaşır makinelerinde oldukça hassas olan bu elektronik kartların bozulma olasılığı oldukça fazla olmaktadır. Bu kartın bozulmasına neden olabilecek problemlerin başında ise darbe veya sarsıntı sonucu makinenin beyninin karışmış olması gelebilir. Bosch Logixx 8 çamaşır makinenizin bağlı olduğu şehir elektrik hattında voltajda meydana gelen ani iniş ve çıkışlar çamaşır makinenizin kartının zarar görmesine neden olabilmektedir. Bursa’da hizmet veren Bosch kombi servisi ve Bosch klima servisi de olan servisimizi arayarak F57 arızası ve ekran kartı değişimi konularında veya Bosch çamaşır makinenizde, bulaşık makinelerinizde ya da buzdolaplarınızda meydana gelebilecek her hangi bir arıza ile ilgili olarak da destek alabilirsiniz.

Comments are closed.

Hemen Ara