Bosch Çamaşır Makinesi Sesli Çalışıyor

Bosch çamaşır makineniz çok sesli çalışmaya başladıysa ve bundan şikâyetçiyseniz mutlaka profesyonel Bosch servisinden bilgi ve destek almak almanız gerekmektedir. Bosch makinelerde nadiren de olsa görülebilen bu durum makine parçalarınızın zaman içerisinde aşınmasından veya bulunduğu zeminin düzgün olmamasından kaynaklanıyor olabilir.

Makinenizde sesli çalışmaya neden olan bozukluk; kazan rulmanlarından, yıkama rulmanları ve kömürlerinden, pompa motorundan, kayıştan, amortisörlerden ya da ayak ayarının düzgün olmamasından kaynaklanıyor olabilir. Özellikle sıkma esnasında aşırı ses alıyorsanız kazan rulmanlarının içinde bulunan keçe, niteliğini kaybetmiş ve içerisine su kaçırıyordur. Bu parçadan kaynaklanan arızalarda Bursa Bosch servisi hizmetinizde olacaktır.
Makineniz sıkma esnasında tiz bir ses çıkarıyorsa bu da yıkama motoru rulman ve kömürlerinde aşınma ve zedelenme olduğunun göstergesidir. İçinde bulunan yağın bitmesi de olasılıklar arasındadır. Diğer bir sesli çalışma nedeni makinelerde 2 adet olarak bulunan; makinedeki sarsıntıyı minimumda tutma görevi gören; bu parçalardan birinin bile arızalanması sesli çalışmaya neden olabilir. Bu parçalarda meydana gelebilecek arızalar makine sıkma fonksiyonuna geçtiği zaman çok fazla ses yapabilir. Makinelerde bulunan motor ile kazan kasnağı arasında yer alan kayışın da belirli bir kullanım sayısından sonra esnemesi ve kanalların boşalmasıyla sıkma esnasında ses yapabilir. Çamaşır makinenizdeki pis suyun dışarı çıkmasına yarayan pompa motoruna bazı metal eşyaların kaçmış olması da makinenin boşaltma sırasında çok ses çıkarmasına neden olur. Bu parçanın yaşam süresi maksimum on yıl olup; 10 Yılda bir parçanın değiştirilmesi gerekmektedir. Bu ve bunun gibi değişim ve bakım gerektiren parçalar için Bursa Bosch teknik servisinden hizmet alabilirsiniz.
Makinenizin dış aksamından kaynaklanabilecek ve kendi kendinizin çözebileceği bir diğer sorun da makine ayaklarının dengede durmayışıdır. Bu durum zeminin engebeli oluşu veya her makinede 4 adet olan ayaklardan birinden bile kaynaklanan bir sorun olabilir. Çevre ve ayak pozisyonlarını değiştirdiğinizde sizi rahatsız eden bu sesin azaldığını ve makinenizin daha sessiz çalışmaya başladığını gözlemleyeceksiniz. Servisimizde Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisi hizmetleri de verilmektedir.

Comments are closed.

Hemen Ara