Bosch Çamaşır Makinesi Kayışı Koptu

Bosch Çamaşır Makinelerinde kayış kopması hadisesiyle karşılaştıysanız ve nedenlerini merak ediyorsanız Bursa Bosh servisi olarak aşağıda sizler için vermiş olduğumuz belli başlı nedenlere göz atabilirsiniz. Bu tür arızalar her tür marka makinede olabileceği gibi, Bosch Çamaşır makinenizde de zaman aşımı, aşırı yükleme gibi yanlış kullanımla bağlantılı nedenlerle meydana gelebilmektedir.
Bosch Çamaşır Makinelerinde çeşitli nedenlere bağlı olarak kayış kopmuş veya çıkmış olabilir. Çamaşır makinenizin motoru ve kazanı arasında yer alan ve kazanın kasnağına takılan parça kayıştır. Bu parça plastiktir. Bosch çamaşır makinenizin kayışının kopması durumunda çamaşır yıkanırken su aldıktan sonra kazanı döndüremez. Kazan kayışı koptuğunda mutlaka değiştirilmesi gerekir. Zamanında yapılmayan acil müdahaleler makinenizin çalışan aksamlarının da zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle sorunu fark ettiğiniz anda makinenin çalışmasını durdurmanız doğru olacaktır. Bu tür problemlerle karşılaştığınızda profesyonel Bosch servisinden destek almanız gerekmektedir. Aynı zamanda Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisi hizmetleri de vermekte olan servisimizden destek alabilirsiniz. Çamaşırların sıkışma nedeni bu alanda oluşabilecek olan bazı nedenlerle oluşan boşluklardır. Sağlıklı dönüşü engellenen Bosch çamaşır makinenizin kazanı, kayışı gerdirerek kopmasına neden olur.
Bosch çamaşır makinenize tavsiye edilmiş yükten fazlasını koymuşsanız, yani aşırı çamaşır yüklemesi yaptıysanız kayışın kopmadan yerinden çıkmasına neden olmuş olabilirsiniz. Aşırı çamaşır yüklemelerinde kazanın dönüşü sırasında kayış yuvasından çıkabilir. Kayışın uzun süreli kullanımdan dolayı çok eski ve yıpranmış olması da yerinden çıkmasına neden olabilecek başka sebeplerdir. Bu nedenle çamaşırlarınızı biriktirerek fazla yükleme yapmaktan kaçınmalısınız. Bazen zaman ve sudan tasarruf etmek için yapmak isteyeceğiniz bu durum daha sonra başınıza daha büyük sorunlar açabilmektedir. Kayış kopmayıp sadece çıkmış ise de bu kayışın artık zaman aşımı ve yıpranmalar sonucu işlevini görememesine neden olacaktır. Bu durumda yine kayışın değiştirilmesi uygun olacaktır.
Bosch Çamaşır Makinelerinde kayış kopma ve gevşeme durumlarında orijinal Bosch parçalarından kullanmanız uygun olacaktır. Bursa Bosch teknik servisinden yedek parça temin edebilir ve değişim, arıza giderme işlemi hizmeti alabilirsiniz.

Comments are closed.

Hemen Ara