Bosch Çamaşır Makinesi Isıtma Yapmıyor

Bosch Çamaşır makinenizde ısıtma problemi varsa; bunun birkaç teknik nedeni olabilir. Bunlar makine içinde bulunan rezistanstan, termostattan (sensör) veya program kartından kaynaklıdır. Bunların herhangi birinden kaynaklanan bir sorun için mutlaka profesyonel bir Bosch servisinden destek alınması kullanıcının yararına olacaktır. Makinelerinizde eskiye nazaran farklı olarak algıladığınız her durumda erken müdahale makinelerinizin yaşam süresinin uzamasına yardımcı olacaktır. Sinyal veren herhangi bir arıza basitçe çözülebilecekken geç yapılan müdahaleler başka problemlere de yol açabilmektedir. Bu nedenle karşılaştığınız herhangi bir problemde profesyonel Bosch servisine başvurmanız uygun olacaktır. Bu sorunların kaynaklarını tek tek inceleyerek Bosch Çamaşır Makinesi Isıtma Yapmama nedenlerini tespit edebilmek için Bursa Bosh servisi olarak sizlere biraz bilgi verelim.
Çamaşır makinelerinin içindeki suyun ısınmasını sağlayan parça rezistanstır. Sıcak yıkama yapmak istediğinizde rezistans çalışır ve suyun ısınmasına yardımcı olur. Rezistansın düzgün çalışmamasının nedenleri arasında kireçlenme ve zaman içerisinde parçanın aşınması sayılabilir. Bu parçayı profesyonel bir Bosch servisi evinize gelerek 20 dakika gibi kısa bir sürede değiştirebilmektedir.
Bosch Çamaşır Makinesinin Isıtma Yapmamasının bir diğer nedeni ısıtmanın kaç derece olduğunu ölçen sensör ismiyle de bilinen termostatın arızalanmasıdır. Bu parça rezistansın üstünde yer alır ve sıcaklığı ölçer. Termostatın bozulmasında ısınan suyu soğuk olarak algılama, ya da soğuk suyu sıcak olarak algılama gibi iki tür arıza olabilir. Sıcak suyu soğuk olarak algıladığı durumda su fazla ısınarak kaynama yapabilmektedir. Bu da çamaşırların aşırı kaynar su ile yıkanarak yıpranmasına ve bozulmasına neden olabilir. Çamaşır makinesinin ısıtma yapmamasına yol açabilecek bir diğer neden program kartıdır. Kart üzerindeki ısıtma devresinde arıza görülmüş ise makinenin ısıtma yapamamasına ve seçilen programın olması gerekenden uzun sürmesine neden olabilir. Yine bu durumda uzun süren yıkama çamaşırların yıpranmasına ve enerji israfına yol açacaktır.
Bu tarz arızalarda kullanıcının yapacağı herhangi bir şey bulunmamaktadır. Bu durumda profesyonel bir Bosch servisinden hizmet almanız gerekmektedir. Bursa Bosch teknik servisi size bu konuda destek verebilir. Bu tür arızalarda Bursa Bosch klima servisi ve Bosh kombi servisi olarak da hizmet veren servisimizi arayıp uzman kadromuzdan destek alabilir kısa sürede problemlerinizin çözümüne kavuşabilirsiniz.

Comments are closed.

Hemen Ara