Bosch Çamaşır Makinesi F16 Arızası

Bosch Çamaşır Makinelerinde meydana gelen kapı arızaları ile ilgili Bursa Bosch servisi olarak sizleri bilgilendirmek isteriz. Kapı arızlarına F16 arızası denilmektedir. Makinenin elektronik ekranında F16 şeklinde uyarıcı bir yazı gördüğünüzde bunun çamaşır makinenizin kapısından kaynaklanan bir arıza olduğunu tespit edebilirsiniz. Bu uyarı kapı kilidi arızalarına neden olabilecek durumlarda ekranda belirebilir.
Öncelikli bu arızayı Bosch çamaşır makinenizin ekranında gördüğünüzde kapının tam olarak kapalı olup olmadığından emin olmanız gerekmektedir. Eğer çamaşır makinenizin kapısı tam olarak kapanmamışsa bu uyarıyı ekranda görmeye devam edersiniz. Bosch çamaşır makinenizin kapısını tam olarak kapattığınıza emin olduktan sonra kapı mandalını öne doğru bastırarak yerine oturduğundan emin olmalısınız. Bosch Çamaşır Makinelerinde diğer çamaşır makinelerinde de karşılaşılabileceği gibi kapı mandalının arızalanma nedeni çevreden ya da kendi gövdesinden almış olduğu nemin etkisiyle oksitlenmesi ve mandalın iletkenliğini yitirmesi olabilir. Çamaşır makinesinin taşınması esnasında ön yüze alınan darbe de kapı mandalının bozulmasına neden olabilir. Bu kontrollerden sonra F16 uyarısı ekranda görünmeye devam ediyorsa teknik bir arıza olabileceği akla gelmelidir.
Bosch çamaşır makinelerinde F16 kodu ile kapı kilidi arızası şeklinde sinyal veren bu teknik arıza kapı mandalından, kapı kilidinden veya çamaşır makinenizin elektronik kartından kaynaklanıyor olabilir. Eğer kapı mandalı bozuk ise komple kapının değişmesi gerekebilir. Bu arızanın nedeni elektronik kart ile ilgili ise elektronik kart ile kapı kilidi arasında uyarı sinyali veren kablodan kaynaklanan bir arıza var demektir. Bu arıza temassızlık ve kopma ile olmuş olabilir. Darbe almış olan makinelerde son derece hassas olan bu elektronik kartlar hasar görmüş olabilir. Ayrıca Bosch çamaşır makinesinin bağlı olduğu şehir şebekesinde ani yaşanan voltaj iniş çıkışları makinenin beyninin karışmasına neden olabilmektedir. Kapı arızalarınızda Bursa Bosch teknik servisimizi arayabilir ve uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz. Bosch çamaşır makinesi F16 arızası ve başka çamaşır makinesi arızalarınız için mutlaka profesyonel Bosch servisimizden yardım almayı unutmayınız. Her türlü Bosch beyaz eşya servisimiz mevcut olup; Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisi hizmetleri de verilmektedir.

Comments are closed.

Hemen Ara