Bosch Çamaşır Makinesi Çamaşır Yırtma Sorunu

Bosch Çamaşır makinesinde yıkamış olduğunuz çamaşırlarınızda yırtılma, yıpranma gibi olaylar ile karşılaşıyorsanız bunun birden çok sebebi olabilir. Bu gibi aksaklıklar Bosch Çamaşır makinelerinde nadir olarak rastlansa da aşağıda bahis edilen nedenlerden biri sizin makinenizde yıkanan çamaşırlarınızın zarar görme nedenidir. Her türlü soru ve sorunlarınız için Bursa Bosch servisini arayabilirsiniz. Ayrıca servisimizde Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisi hizmetleri de verilmektedir.
Bunların başında yıkadığınız çamaşırın narinliğine ve inceliğine karşılık yüksek devirde makineyi çalıştırıyorsanız bu narin olan çamaşırlarınızın yıpranmasına neden olabilir. Bu nedenle çamaşırlarınıza uygun devir hızında makineyi çalıştırmanız gerekmektedir. Narin çamaşırlar için 1000 gibi yüksek devir hızları tavsiye edilmemektedir.
Kullanmış olduğunuz sıvı ya da toz deterjanlar çamaşırlarınız için uygun kalite ve hassaslıkta değilse, bu nedenden kaynaklanan bir yıpranma baş gösterebilir. Bu durumda çamaşır deterjanınızı değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Çamaşır deterjanınızı değiştirdikten sonra da yırtılma sorunun devam ettiğini görüyorsanız, aşağıda bahsedeceğimiz diğer, teknik olabilecek, arıza nedenlerini incelemeniz yararlı olacaktır. Kazan rulmanlarının bağlı olduğu tambur adlı parçada veya körük lastiğinde bazı sorunlar görülebilir. Tamburda, yani iç kazanda meydana gelmiş olan herhangi bir çapaklanma durumu olduğu takdirde yıpranma kaçınılmazdır. Ya da genel olarak kıyafet ceplerinde unutulmuş olabilecek tel toka, çengelli iğne gibi yabancı maddeler kazan içine kaçarak çamaşırlarınıza takılarak yırtılmaya sebep olabilirler.
Bosch Çamaşır Makinesi Çamaşır Yırtma Sorununa neden olabilecek bir başka neden de zaman içinde aşınmaya ve gevşemeye uğrayan körük lastiğinin gevşemesidir. Kazan ile körük lastiği arasında bulunan boşluğun arasına çamaşırların sıkışması da yıpranmasına neden olabilir. Bu durumda zamanla aşınıma uğraması, muhteviyatından kaynaklanan bu parçanın değiştirilmesi gerekmektedir. Bu tarz parçalar için her zaman Bosch Çamaşır makinesinin orijinal parçalarını edinmeniz tavsiye edilmektedir. Yan sanayiden alınacak olan parçalar daha sık aralıklarla aynı sorunlarla karşılaşmanıza ve daha çok zaman ve emek harcamanıza neden olmaktadır. Bosch Çamaşır Makinesi Çamaşır Yırtma sorununun aşmak için Bursa Bosch teknik servisi her zaman olduğu gibi hizmetinizde olacaktır.

Comments are closed.

Hemen Ara