Bosch Buzdolabı Yanları Isınıyor türünden şikâyetler sıklıkla dile getirilmektedir. Ancak Bosch buzdolaplarınızın yanlarının sıcak olması onun doğru ve muntazam olarak çalıştığını göstermektedir. Bu buzdolaplarının rutin çalışma sisteminden kaynaklanmaktadır. Bosch marka buzdolabınızın iç gövdesinde ve diğer başka markalarda da bulunan bakır borularının içinden geçen, soğutma görevi gören gazlar soğutma işlemini bu boruların içinde ısı yayarak yapmaktadır. Bu nedenle buzdolabınızın yanlarına dokunduğunuzda sıcaklığı hissedebilirsiniz.

Bosch buzdolabınızda bulunan bu bakır borular aynı zamanda buzdolabı kapılarının kenarlarından da geçerek buzdolabınızın kapı contalarının kolayca yapışmasını sağlar. Kapı contalarının bu yolla yıpranması önlenmiş olur. Buzdolabımda ısınma problemi var diyebileceğiniz asıl sorun, buzdolabınızın kapı kenarlarının ısınmadığını fark ettiğinizde başlamış demektir. O zaman bu bakır borular soğutma işlemini yapamıyor ve işlevini yerine getiremiyor demektir. Buzdolabı genel olarak gazların sıkıştırılıp yoğunlaştırılması ile çalışan bir mekanizmadır. Gaz sıkıştırıldığında yoğunlaşma gerçekleşir. Bu sırada soğutma işlemini gerçekleştirmek için ortamın ısısını alır. Burada gazın çevrilmesi işlemini elektrik motoruna bağlı olan kompresör yapar. Kompresörde meydana gelebilecek herhangi bir arızalanma da Bosch buzdolabınızın ısınma problemiyle karşılaşmasına neden olabilir. Bosch buzdolabınızda meydana gelebilecek kompresör arızaları için profesyonel bir yardım almanız yararlı olacaktır. Bursa Bosch servisi olarak sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Bosch buzdolabı içinde bulunan ısıyı istenilen düzeyde tutmaya yarayan parça olan termostat arızası oluştuğunda ise Bosch buzdolabınız sürekli çalışıp motoru dinlendiremediği için aşırı derecede ısınır. Termostat ısıtma ve soğutma işlemini ve sıcaklıktaki değişimi üzerinde bulunan duyarlı bir parçaya etki ederek, buraya elektrik ve basınç sinyali göndererek yapar. Bu parçaların arıza vermesi de termostatın işlevinin yerine getirememesine neden olmaktadır. Böyle bir durumda profesyonel Bosch servisinden destek almanız gerekmektedir. Bu durumda kullanıcının yapabileceği bir müdahale bulunmamaktadır. Bosch buzdolabınızda aşırı ısınma ve termostat arızası ile ilgili sorunlar veya Bosch buzdolabınızda başkaca teknik sorunlar yaşamaktaysanız Bursa Bosch teknik servisimizi arayabilir ve uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz. Ayrıca servisimizde Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisi hizmetleri de verilmektedir.

Bosch Buzdolabı Yanları Isınıyor
Servis Çağır