Bosch Buzdolabı Üst Kısmı Soğutmuyor

Bosch buzdolabı ve diğer marka buzdolaplarında ortaya çıkan üst kısmın soğutmama arızası çok sıklıkla görülen arızalardan biridir. Buradaki sorun genel olarak kullanıcı hatası veya teknik bir arızadan kaynaklanıyor dur diyebiliriz. Bu arızaların büyük çoğunluğunu kullanıcı hatalarının oluşturduğunu görmekteyiz. Genel olarak sorunlar buzdolabı kapaklarının açık bırakılmasından kaynaklanıyor olabilir. Aşırı yükleme yaptığınız takdirde buzdolabı contaları kapağı kapatmanızı engelleyebilir. Bu durumda içerdeki soğuk hava ile ortamdaki sıcak hava yer değiştirir. Soğutma problemleriniz için Bursa Bosch servisimizden bilgi alabilirsiniz.
Buzdolabı kapısı açık kaldığı zaman buzluk kısmında karlanma oluşur. Karlanma zamanla buzlanmaya dönüşür ve kanalları kapatır. Bu kanalların tıkanması sonucu eriyen su hava kanallarını geçerek içeriye dolar. Bu suyun buzdolabının içine doğru akmasına neden olur. Bu durum tamamen kullanıcı hatasından kaynaklanan bir sorundur. Böyle bir buzdolabı arızası ile karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken basit çözüm yolu buzdolabınızı 24 saat süre ile fişinden çıkarıp; içini boşaltıp; kapılarını açık bırakarak bekletmektir. Bu süre tamamlandıktan sonra tekrar fişi takıp buzdolabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bazı Bosch buzdolabı modellerinde bu süre daha da kısa olabilmektedir. (No frost modellerinde bu süre 4 saattir.)
Kapı kenarlarında soğutmaya yardımcı olamaya çalışan bakır gaz borularından da kaynaklanan sorunlar kapının kapanmasını engelleyebilir. Bunun yanı sıra teknik olarak bazı parçaların randımanlı olarak görevlerini yerine getiremiyor oluşları da Bosch buzdolabının üst kısmının soğutma yapmasına engel olabilir. Bu duruma neden olabilecek makine parçaları fan motoru, rezistans ve sensördür. Böyle bir durumda mutlaka profesyonel Bosch servisi olan Bursa Bosch teknik servisimizden destek alınız. Evinize gelecek olan uzmanlarımız buzdolabınızdaki mevcut teknik arızanın nedenini tespit edecek ve gerekli tedbiri hemen alacaklardır. Ayrıca Bosch Klimalarınızda da soğutma sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bu sorunlar klima motoru ve gazı ile ilgili olabilmektedir. Bosch klima servisimizden klima arıza ve bakımları ile ilgili hizmet alabileceğiniz gibi Bosch kombi arızaları için de Bosch kombi servisimiz ile irtibat kurarak konuyla ilgili bilgi ve hızlı şekilde yardım alabilirsiniz.

Comments are closed.

Hemen Ara