Bosch Buzdolabınızda Su Akıtma Arızası teknik bir nedenden veya kullanıcı hatasından kaynaklanıyor olabilir. Buzdolabı kapağının açık kalması gibi sorunlar kullanıcı hatasından kaynaklı sorunların başındadır. Mümkün mertebe yemek hazırlarken buzdolabı kapağınız çok sık aralıklar ile açıp kapatmamanızı Bursa Bosch teknik servisi olarak tavsiye ederiz. Buzdolabı kapağınızın açık kalması bazen de dolapların içine fazla malzeme konulmasıyla da olabilmektedir. Bu durumda Buzdolabınızı kapasitesinden fazla doldurmamanız gerekmektedir.

Bosch buzdolaplarında kapağınızın açık kalması ile buzdolabının modeline göre iki türlü uyarı alabilirsiniz. Bazı modellerde derece ışığı yanıp sönerken bazı modellerde de kırmızı bir uyarı ışığı yanar. Bu uyarılar size Buzdolabı kapısının açık kaldığını ve soğutma kaybı olduğunu söylemektedir. Böyle bir arıza ile karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken basit çözüm buzdolabınızı 24 saat süre ile fişinden çıkarıp içini boşaltıp kapılarını açık bırakarak bekletmektir. Bu süre tamamlandıktan sonra tekrar fişi takıp buzdolabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bazı buzdolabı modellerinde bu süre daha da kısa olabilmektedir.

Buzdolabı kapısı açık kaldığı zaman buzluk kısmında karlanma oluşur. Karlanma zamanla buzlanmaya dönüşür ve kanalları kapatır. Bu kanalların tıkanması sonucu eriyen su hava kanallarını geçerek içeriye dolar. Bu suyun içeriye doğru akmasına neden olur. Bir de suyun Buzdolabı dışına su akıtması durumu vardır ki bu kullanıcısı hatası değil genellikle teknik bir arızadır. Bunun nedeni motor kısmında bulunan su kabının çeşitli nedenlerle kırılması veya çatlaması ile suyun dışarı akmasıdır. Böyle bir durumda mutlaka profesyonel Bosch servisi ile görüşmeniz gerekmektedir. Gelen profesyoneller buzdolabınızdaki teknik arızayı tespit edecek ve gerekli tedbiri alacaklardır.

Bosch buzdolabınızda su akıtma arızası veya başkaca teknik sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Bu konuda Bursa Bosch servisimiz sizlere gerekli hizmeti verebilecektir. Su akıtma arızaları kombi, klima ve diğer beyaz eşyalarınızda da meydana gelebilir. Bu durumlarda Bursa Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisimizi arayarak makine arızalarınızın sorunları için çözüm yolları arayabilirsiniz. Her türlü parça tamiri ve değişimi için bizimle irtibat kurmanızı bekliyor olacağız.

 

Tagged on: Bosch Buzdolabı Su Akıtma Arızası

Bosch Buzdolabı Su Akıtma Arızası
Servis Çağır