Bosch Buzdolaplarında diğer marka buzdolaplarında da görülebileceği gibi sesli çalışma sorunları baş gösterebilmektedir. Bosch buzdolabınızın sesli çalışmasının birçok farklı nedeni olabilir. Bunları kullanıcı hatalarından kaynaklanan arızalar ve teknik arızalar olarak ikiye ayırabiliriz. Buzdolabı sesli çalışma arızaları için Bursa Bosch teknik servisimizden bilgi alabilirsiniz. Kullanıcı hatası diyebileceğimiz arıza nedenleri buzdolabı ayaklarının zemine uygun olarak ayarlanmaması olabilir. Dengesiz şekilde duran Bosch buzdolabında sarsıntı meydana gelir ve gürültülü çalışmaya başlar. Bu durumda ayakların ve zeminin düz olup olmadığının kontrolü yapılmalıdır. Her şey kuralına uygun olarak organize edildiğinde hala hata veriyorsa bir başka arıza nedeni söz konusu demektir. Makine ayaklarının kontrolü için profesyonel Bosch servisi ile irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

Buzdolabı kapaklarına koyulan cam şişe türündeki objelerde sarsıntı ile buzdolabınızdan sesler gelmesine neden olabilir. Bu durumda bu objelerin buzdolabınıza düzgün yerleştirilmiş olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Dolap kapılarının açık kalması nedeni ile oluşan buzlanma sonrası buzlar erimeye başladığında da buz kırılma sesleri gelebilir. Bazı modellerde kendiliğinden oluşan buzlanma için buzdolabı buzları eritmeye çalışırken bu tarz sesler çıkarabilir. Bu sesleri yok etmek için teknik olarak yapılacak çok fazla şey söz konusu değildir. Seslerin rahatsızlık vermemiz için yapılacak şey buzdolabını günlük yaşamınız sürdürdüğünüz alanı veya yatak odalarını buradan uzak tutmaktır. Bursa Bosch servisimizden buzdolabının buz kırma sırasında çıkardığı sesler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bosch buzdolabının sesli çalışmasına neden olabilecek teknik arıza fan motoruyla ilgili olabilir. No frost modellerde 2 adet diğer modellerde 1 adet fan motoru bulunmaktadır. Adet olan fan motorun yanında bulunur. No frost modellerde bulunan ikinci fan motoru ise soğutucunun yanında bulunur. Soğutucu kısmın yanında bulunan fan motoru zaman içerisinde ses yapabilir. Herhangi bir tedbir alınmadığı takdirde bu ses gürültülü bir hal alır. Böyle bir durumda mutlaka profesyonel bir Bosch servisinden destek alınmalıdır. Gelen profesyoneller buzdolabınızdaki teknik arızanın nedenini tespit edecek ve gerekli tedbiri alacaklardır. Sesli çalışma sorunu buzdolaplarında olduğu gibi çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kombi ve klimalarınızda da olabilir. Bunlar genel olarak cihaz motor arızası ile ilgilidir. Servisimizde Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisi hizmetleri de verilmektedir. Tüm beyaz eşyalarınız sesli çalışma şikâyetleri için hizmetinizde olacağız.

Bosch Buzdolabı Sesli Çalışıyor
Servis Çağır