Bosch marka buzdolaplarında motor arızası çok sık olarak rastlanılan bir sorun olarak görülmemektedir. Nadir de olsa karşılaşabileceğiniz Bosch buzdolabı motor arızaları sorununu çözmek ancak profesyonel Bosch servisinden hizmet alarak giderebilirsiniz. Bu tarz arızalar için kullanıcıların yapabileceği pek şey yoktur.

Bosch buzdolabı motor arızalarının temel nedenlerinin başında motorun uzun yıllar kullanılması ile birlikte zaman aşımına uğramış olması gelmektedir. Buzdolabı motorları her teknik parça gibi çok uzun süreler boyunca çalışır ve miadını belli bir süre içinde doldurabilir. Motorun kendisinden kaynaklanan sorunlar olabileceği gibi motorun çalışmasında yardımcı olan diğer parçaların işlevini göremiyor olması da motorun arıza vermesine neden olannedenler arasındadır. Motorun çalışmasına yardımcı olan termik ya da röle denilen bu parçalar arıza verdiğinde buzdolabı motoru çalışmaz. Rölede arıza olup olmadığını röleyi yerinden çıkararak kontrol edebilirsiniz. Bu oldukça teknik bir kontroldür ve profesyonel bir yardım almanız gerekebilir. Buzdolabı rölesinde bir sorun yok ise sorun kompresörden de kaynaklanıyor olabilir. Bu tip arızalarda da bozuk olan bu parçaların hemen değişmesi gerekmektedir. Bursa Bosch teknik servisimizdeki uzmanlarımız arızayı tespit ve sorunu gidermek için evinizde de müdahale edebilirler. Motor değişimleri çoğunlukla her hangi bir atölyeye gitmeye gerek kalmadan giderilebilen arızalardır. Değişimi çok kısa zamanda gerçekleştirilebilir. Ayrıca buzdolabınızın motor değişimi yapılırken; buzdolabınızın içinde soğutma işlevini gerçekleştirmeye yarayan bir unsur olan soğutucu gaz ve gaz filtresi de değişmelidir. Bunu motorunuzu değiştirmek için evinize gelen servis personelinin yapıp yapmadığını da kontrol edebilirsiniz.

Bosch buzdolabınızın gaz değişimi ve motor değişimi için piyasadan çok farklı fiyatlar alabilirsiniz. Böyle bir durumda mutlaka profesyonel Bosch servisinden bilgi alınmalıdır. Evinizde buzdolabınızı kontrole gelen profesyoneller buzdolabınızdaki teknik arızayı tespit edecek ve gerekli tedbiri bir an önce alacaklardır. Bosch buzdolabınızda, diğer beyaz eşyalarınızda ya da klima ve kombilerinizde yaşanan motor arızaları için Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisimiz hizmetinizde olacaktır. Tüm motor arızaları ve diğer başka makine arızaları ve bakımları için bizi arayabilirsiniz.

Bosch Buzdolabı Motor Arızası
Servis Çağır