Bulaşık makinelerinde Buzdolabı kart arızaları şikâyetiniz var ise Bursa Bosch teknik servisimizi arayabilir ve konuyla ilgili gerekli bilgileri edinebilirsiniz. Kart arızaları birçok nedene bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Makinelerin hassas yapısından kaynaklanan sık görülen arıza türleri olabilmektedir. Makinelerinizin kullanma kılavuzlarında gösterilmesi gereken hassasiyetler ile ilgili bilgiler edinebilirsiniz. Önemli nokta makinelerin belirtilen talimatlara uygun şekilde kullanılması ve makineler için olması gereken çevre koşullarının (havadaki nem oranı, elektrik voltaj düzenliliği vs.) sağlanmasıdır.

Bosch marka buzdolaplarının no frost diye adlandırılan modellerinde elektronik kart mevcuttur. Bunun dışında birkaç modelde daha dereceleri gösteren panellerin arkasında elektronik kart bulunabilir. Bu kartlarla ilgili zaman zaman kullanıcılar bazı sorunlar yaşayabilmektedir. Bu kartların arızalanma nedenlerinden biri kullanım kurallarına yukarıda bahsettiğimiz gibi yeterince uyulmaması ile ilgili olabilir. Bosch buzdolabınızda elektronik kart ile ilgili sorunlar sadece buzdolaplarında değil, klima, kombi ve diğer beyaz eşyalarınızda da yaşanabilmektedir. Bu arızlar için de Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisimizden hizmet talep edebilirsiniz. Talebinizden sonra gerekli olan kontrol ya da değişim işlemi kısa süre içerisinde gerçekleştirilecektir.

Bosch Buzdolaplarında elektronik kartların arıza verdiğini panel üzerinde yanıp sönen kırmızı ışıktan anlayabilirsiniz. Bosch no frost buzdolaplarında görülen bu arıza zaman aşımı ve çevre koşullarından kaynaklanıyor da olabilir. Bosch no frost buzdolabında bu kartların değişim veya tamiratı mümkündür. Öncelikli olarak tamir edilmesine çalışılmalıdır; çünkü değişimi tamirinden çok farklı maliyetlere neden olabilmektedir. Kart değişim işlemi oldukça basit ve fazla zaman ayırmanızı gerektirmeyecek bir işlemdir. Bunun için profesyonel Bosch servisinden hizmet almanız gerekmektedir. Bursa Bosch servisimiz bu konuda size yardımcı olabilecektir. Bosch buzdolaplarının nadiren görülen modellerinde, bozulan elektronik kart arızalarının yanı sıra, bu modellerin alt tarafında motor kısmında bulunan güç kartı da arıza verebilir. Nadiren gözükse de siz de böyle bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu kartlar zaman aşımı nedeni ile 10 yılda bir veya iki kere değişim gerektirebilir. Bu değişimlerin diğer makine parçalarına zarar vermemesi için zamanında yapılması tavsiye edilir.

Bosch Buzdolabı Kartı
Servis Çağır