Bosch Buzdolabı Kapısı Açık Kalması yemek yaparken hızlı hareket etmek durumunda kalan ev hanımlarının sıklıkla başına gelen bir durumdur. Bursa Bosch servisi olarak önerimiz Bu tarz bir durumu ortadan kaldırmak için önce yapacağınız yemeğin ya da hazırlayacağınız kahvaltının malzemelerini tamamen dışarı çıkarıp; kullanacağınız miktarları aldıktan sonra tekrar yerine koymanızdır. Örnek vermek gerekirse yemek yaparken önce tereyağını alıp kullanıp, sonra salçayı alıp kullanıp, sonra başka bir malzeme almak için tekrar dolap kapağını açıyorsanız bu çok fazla enerji israfına yol açacaktır. Buzdolabı kapağınızın açık kalması bazen de dolap kapılarına veya önüne fazla malzeme konulmasıyla olabilmektedir. Bu durumda Buzdolabınızı kapasitesinden fazla doldurmamanız gerekmektedir.

Bosch buzdolaplarında kapağınızın açık kalması ile buzdolabının modeline göre iki türlü uyarı alabilirsiniz. Bazı modellerde buzdolabının derece ışığı yanıp sönerken bazı modellerde de kırmızı bir uyarı ışığı yanar. Bu uyarılar size buzdolabı kapısının açık kaldığını ve soğutma kaybı olduğunu söylemektedir. Buzdolabı kapısı açık kaldığı zaman buzluk kısmında karlanma oluşur. Karlanma zamanla buzlanmaya dönüşür ve buzdolabı kanallarını kapatır. Bu kanalların tıkanması sonucu eriyen su hava kanallarını geçerek içeriye dolar. Bu suyun buzdolabının içine doğru akmasına neden olur. Bu tamamen kullanıcı hatasından kaynaklanan bir sorundur. Böyle bir arıza ile karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken basit çözüm buzdolabınızı 24 saat süre ile fişinden çıkarıp; içini boşaltıp kapılarını açık bırakarak bekletmektir. Bu süre tamamlandıktan sonra tekrar fişi takıp buzdolabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bazı buzdolabı modellerinde bu süre daha da kısa olabilmektedir.

Bosch Buzdolabınızda tavsiye edilen önerileri yaptıktan sonra hala arıza devam ediyor ise buzdolabınızda teknik bir arıza var olabilir. Bunun için profesyonel Bosch servisi olan Bursa Bosch teknik servisimizden destek alıp arızanın nereden kaynaklandığını öğrenebilirsiniz. Gelen profesyoneller buzdolabınızdaki teknik arızayı tespit edecek ve gerekli olan tedbiri alacaklardır. Bosch buzdolabınızda soğutma sorunu ile karşılaşırsanız veya Bosch buzdolabınızda başkaca teknik sorunlar yaşamaktaysanız servisimizi arayabilir ve uzman kadromuzdan konularla ilgili bilgi alabilirsiniz. Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisi ihtiyaçlarınız oluştuğunda da uzmanlarımız sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacaktır.

Bosch Buzdolabı Kapısı Açık Kaldı
Servis Çağır