Bosch bulaşık makinesinde görülen su boşaltmama arızası diğer marka makinelerde olduğu gibi çok sık rastlanılan bir arızadır. Bosch bulaşık makineniz su boşaltmıyorsa ilk yapmanız gereken şey filtrenizi kontrol etmektir. Bulaşıklarınızın üzerinde kalan atık maddeler zaman içinde filtre kapağı üzerinde birikir ve suyun dışarı çıkışını engeller. Bu durumda bulaşık makinenizin filtresini sık sık kontrol edip; atıklardan arındırma işlemi gerekmektedir. Ayrıca zaman zaman tüm marketlerde satılmakta olan bulaşık makinesi temizleme suları ile makinenizi boş olarak çalıştırılarak makinenizin içinde oluşan kireç ve diğer kalıntıları temizlemenizi Bursa Bosch servisi olarak tavsiye ederiz.

Filtreyi temizlediğiniz halde tıkanıklık devam ediyorsa bir de bulaşık makinenizin bağlı olduğu hortumları kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Hortumlar tıkanmış ve suyun dışarı çıkışını engelliyor olabilir. Bu sorunu da ancak bir profesyonel Bosch servisi aracılığı ile giderebilirsiniz. Bosch bulaşık makinenizin filtre temizliğini bitirdikten sonra hala makineniz arıza veriyorsa teknik bir nedenden kaynaklanan bir arıza ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle bir durumda arıza makinenizin pompa motorundan kaynaklanıyor olabilir. Burada eskimiş olan pompa görevini randımanlı olarak yerine getiremiyordur.

Bu durumda pompa motorunun acil olarak değişmesi gerekmektedir. Bazen de pompanın çalışmamasına neden olabilecek diğer etken elektrik voltajındaki ani değişmeler olabilmektedir. Bu ani voltaj değişiklikleri pompa motorunuzun yanmasına neden olabilir. Bulaşık makinelerinde pompa motorunun tamiri pek mümkün değildir. Bu nedenle makinenizin pompa motorunu değiştirmek en doğru olan yoldur. Çok fazla pahalı olmayan bu parçayı değiştirebilirsiniz. Bursa Bosch teknik servisimiz her türlü parça değişimlerinde sizlere hizmet vermektedir. Bazı durumlarda pompa motoru dışındaki teknik bir arıza da Bosch bulaşık makinenizin boşaltım yapmamasına neden olabilir. Servis uzmanları Bosch Bulaşık makinenizin su boşaltmama sorununun makinenin hangi parçasından kaynaklandığını belirleyecek ve gereken değişikliği veya tamiri yapacaklardır. Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisi hizmetleri de veren servisimizden, Bosch bulaşık makinenizin su boşaltmama sorunu veya Bosch marka diğer makinelerinizde başkaca teknik sorunlar için bilgi ve yardım almak için bizimle iletişime geçmenizi bekliyoruz.

 

Tagged on: Bosch Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor

Bosch Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor
Servis Çağır