Bosch Bulaşık Makinesi Su Almıyor

Bosch Bulaşık makinelerinin su almaması problemi için Bursa Bosch teknik servisimizden detaylı bilgi alabilirsiniz. Burada sizlere makinenizde olabilecek arızalarla ilgili ön bilgi vermek isteriz. Su almama arızası birçok nedenden kaynaklanıyor olabilir. Sık rastlanan bu arıza için makinenizin kullanma kılavuzundan da faydalanabilirsiniz. Yanlış makine kullanımları makine arızalarının zaman aşımı süresinin dolmasından daha önce karışımıza çıkmasına neden olacaktır. Profesyonel Bosch servisi olarak tavsiyemiz kullanım kurallarına uygun olarak tüm makinelerin çalıştırılmasıdır.
Karşılaşabileceğimiz bu arızalardan biri olan Bosch Bulaşık Makinesinin su almaması birçok nedene bağlı ve birçok farklı makine parçasından kaynaklanıyor olabilir. Makinenin su giriş valfinin bozulması, emniyet siviçlerinden kaynaklı arızalar, pompa motorunun bozulması, muslukların kapalı olması gibi nedenlerden makine su almayabilir. Makinenizdeki bu arızaları Bursa Bosch Servisi olarak uzman kadromuzla sizin için tespit edebiliriz. Bu tip bulaşık makinesi arızalarında su giriş valfinin filtresi kontrol edilerek tıkalı olup olmadığına bakılmalıdır. Filtre tıkalı değil ise sorun parçanın kendisinden kaynaklanıyor olabilir. Bosch bulaşık makinizin emniyet siviçlerinin zamanla oksitlenmesi durumunda makine su alma işlemini gerçekleştiremez. Bu durumda her Bosch bulaşık makinesinde bulunan bu siviçlerin profesyonel bir Bosch servisi tarafından değiştirilmesi gerekmektedir.
Su boşaltma ve tahliye görevi gören su pompası üzerinde herhangi bir arıza bulunduğunda da bulaşık makineniz sağlıklı olarak su alma işlemini gerçekleştiremez. İşlevini görmeyen su pompasının değişimi için profesyonel bir Bosch servisi ile irtibat kurmanız gerekmektedir. Bu arada bulaşık makinelerinde basit olan ve çok sık rastlanılan su alamama sorunun nedeni bazen suların kesik olması, muslukların kapalı olması ya da musluklara giden bağlantıda sorun olması olabilir. Böyle bir durumda muslukların açık olup olmadığının, suların kesip olup olmadığının ve musluklarla yapılan bağlantının düzgün olup olmadığının kontrolünü yapabilirsiniz. Bunun dışındaki tüm su alma arızaları ve diğer tüm makine kullanımlarında karşılaştığınız sorunlar için servimizi arayabilir diğer hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisi hizmetleri için de kombi ve klima arızaları konusunda tarafımızdan hizmet verilmektedir.

Comments are closed.

Hemen Ara