Bosch Bulaşık Makinesi Motoru Çalışmıyor

Bosch Bulaşık Makinesi motorunun bozulması çok nadir rastlanılan bir arızadır. Motor tüm makinelerde olduğu gibi bulaşık makinelerinde de cihazın can damarlarından biridir. Arıza sorunu nadir olarak görülen bu parça sorun çıkarıyorsa kesinlikle teknik bir arızası vardır. Bosch bulaşık makinesinin alt kısmında yer alan motoru onarmak çok kolay ve kısa zamanda yapılabilecek bir iş değildir. Mutlaka profesyonel Bosch servisi çağırılarak yapılması gerekenler ve problemin çözümü konusunda bilgi alınmalıdır. Bursa Bosch teknik servisimizden motor değişimi gerektiren durumlarda atölyemizdeki uzman kadromuzdan hizmet almak için bizi arayabilirsiniz. Gelecek olan teknik personel onarım işlemini ancak teknik serviste yapabilecektir. Serviste yapılacak motor tamiri sonrasında sızdırmazlık ve ses kontrolleri yapılacaktır. Bazen bulaşık makinenizin motorundan ses geldiğini düşünebilirsiniz ancak bu bulaşık makinenizin içinde bulunan fıskiyelerin bir bulaşığa çarpıyor olmasından kaynaklanmış olabilir.
Bulaşık makine motorunuzun arızalandığını anlamak için şu ipuçlarını takip edebilirsiniz. Bulaşık makineniz normalden gürültülü çalışıyorsa motorunuzda bir arıza olabilir. Burada sorunun direk motordan kaynaklanıp kaynaklamadığını anlamanız için önce fıskiye kontrollerini yapmanız gerekir. Başka bir arıza ipucu da bulaşıklarınız her yıkamadan sonra kirli çıkıyorsa motorunuzda arıza olabilir. Burada da makine içindeki filtre ve boruların tıkanıp tıkanmadığını kontrol etmelisiniz. Bu sorunlar bulaşık makinenizin su boşaltma ve alma işlemini düzgün yapmasına da engel olacaktır.
Motorun bozulma nedenleri çok çeşitli olabilir. Bunlar arasında kondansatörün bozulması, motorun üzerinde bulunan keçenin yıpranması ve bilyelerin paslandığı için dönememesinden kaynaklı olabilir. Kondansatörün bozulduğu fark edilmez ise motor yanabilir. Bu arada makinenizde kısa devre ya da kaçak olup olmadığı da kontrol edilmelidir. Yukarıda belirttiğimiz motor arızası sinyallerini erken teşhis edip boşaltım ya da alım esnasında bir sorun olduğunda Bursa Bosch servisimizden destek alabilirsiniz. Tüm Bosch bulaşık makinesi motor arızaları yanı sıra diğer makinelerinizde meydana gelecek arızalar için tüm ekibimizle birlikte sizlere destek vermeye hazırız. Tüm soru ve sorunlarınız için bizi arayabilirsiniz. Ayrıca servisimizde Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisi hizmetleri de verilmektedir.

Comments are closed.

Hemen Ara