Bosch Bulaşık Makinesi Isıtma Yapmıyor

Bulaşık makinelerinde birçok nedenden kaynaklanan çalışma arızası olabilir. Bunlardan bazıları nadir olarak rastlanan arızalar bazıları ise tüm makinelerde görülmekte olan arızalardır. En önemli, parça arızalarının genel nedenlerinin başında parçaların zaman aşımına uğrayacak kadar uzun süredir kullanılması ya da kullanma talimatları dışında kullanılması gelmektedir. Bu gibi arızalara en aza indirgemenin en kolay yolu her makinelerin içinde bulunan kullanım kılavuzlarının okunarak bu kılavuzlarda belirtilen koşullara uygun olarak makinelerin kullanılmasının sağlanmasıdır. Kural dışı makine kullanımları makine arızalarının zaman aşımı süresinin dolmasından daha önce karışımıza çıkacaktır.
Bosch bulaşık makinelerinde ısıtma problemi genel olarak makinenin önemli bir parçası olan rölenin bozulması ile ilgilidir. Röle program cihazı (elektronik kart) üzerinde yer almaktadır. Rölenin tamiri mümkündür. Ancak bulaşık makinenizin elektronik kartı üzerinde başka çözülemeyecek olan bir arıza var ise kartın değiştirilmesi gerekebilir. Bu tarz problemlerle karşılaştığınızda Profesyonel Bosch servisi olan Bursa Bosh servisimiz kart değişimlerinizi yapabilmektedir.Bunun dışında bulaşık makinenizin rezistansı ve kablolarında da hasarlar oluşmuş olabilir. Rezistans çalışmadığında makineniz ısıtma işlevini yerine getiremeyecektir. Rezistansta kireçlenme veya yıpranma meydana geldiği takdirde su ısıtma işlemini gerçekleştiremez. Suyun ısındığının algılanmasını engelleyen rezistans arızası nedeni ile makinenizin program tablosunda seçmiş olduğunuz programın yıkama süresinden daha uzun sürede yıkama işlemi yapmakta olduğunu göreceksiniz.
Bosch bulaşık makinenizin suyunun ısınıp ısınmadığını kontrol etmek için, yıkama başladıktan 20 dakika sonra makine kapağını açabilir ve suyun ısınıp ısınmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer su ısınmamışsa bulaşık makinenizin ısıtma sisteminde arıza mevcuttur diyebiliriz. Burada ısıtma olmadığı için bulaşıklar kirli çıkacaktır. Isıtma araçları doğru çalışmadığı zaman bulaşık makineniz kurutma işlemini de yapamayacak ve bulaşıklarınız ıslak olarak çıkacaktır. Bu gibi arızaların giderilmesi için Bursa Bosch teknik servisimize başvurarak rezistans değişimini talep edebilirsiniz. Makine modelinize göre evinizde ya da atölyemizde değişimi gerçekleştirebiliriz. Ayrıca diğer nedenlerden kaynaklanan her türlü arıza ile ilgili de bizi arayabilirsiniz. Servisimizde Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisi hizmetleri de verilmektedir.

Comments are closed.

Hemen Ara