Bosch Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağı Açılmıyor

Bosch Bulaşık makinelerinde meydana gelen arızaların birçok ana kaynağı olabilmektedir. Bunlardan bazıları nadir olarak karşılaştığımız, bazıları da sık görülen arıza türleri olabiliyor. En önemli parça arızalarının genel nedenlerinin başında parçaların zaman aşımına uğrayacak kadar uzun süredir kullanılması ya da kullanma talimatları dışında kullanılması gelmektedir. Bu gibi arızaları en aza indirgemenin en kolay yolu her makinelerin içinde bulunan kullanım kılavuzlarının okunarak bu kılavuzlarda belirtilen koşullara uygun olarak makinelerin kullanılmasının sağlanmasıdır. Kural dışı makine kullanımları makine arızalarının zaman aşımı süresinin dolmasından daha önce karışımıza çıkacaktır. Kullanım kılavuzunu ve makine kullanımları konularında Bursa Bosch servimiz ile iletişim kurabilirsiniz.
Bosch Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağının açılmaması birkaç nedenden kaynaklanıyor olabilir. Bu, genel olarak Bosch bulaşık makinelerinde olduğu gibi tüm diğer marka bulaşık makinelerinde de sıkça rastlanan bir sorundur. Bosch Bulaşık makinesinin kapağının açılmama nedenlerinin başında sürgülü kapağın yayının bozulması ve gevşemesi gelmektedir. Bu durumda bozulan yayın ve kapağın değişmesi gerekmektedir.
Deterjan kutusunun kapağının açılmamasının bir başka nedeni de bulaşıkların dizimi sırasında yerleştirilen tencere gibi büyük çaplı aksesuarların tam kapağın geldiği noktaya gelmesidir. Bu gibi durumlarda bulaşık makinesinin kapağının açılması engellenmektedir. Ayrıca kapak içine yerleştirilen deterjanlar da kapağın boşluklarına girerek kapağın yapışmasına neden olmakta ve kapağın açılmasını engellemektedir. Bulaşık makinesinin kapağının sık sık kontrol edilerek daima temiz tutulmasının sağlanması gerekmektedir.
Bunların dışında Bosch bulaşık makinelerinde kullanıcı hatası olmayıp; tamamen teknik nedenlerden kaynaklanan bazı arızalar da olabilir. Kullanıcının tek başına müdahale edebileceği bir durumun olmadığı teknik arızaların oluşması durumunda profesyonel Bosch servisi olarak hizmet veren Bursa Bosch servisimiz ile irtibat kurabilirsiniz. Teknik servis kapağı tamamen orijinal bir parça ile değiştirebilir. Bu gibi parçalarda yan sanayi kullanımı ilerleyen dönemde arızanın kısa zamana tekrar yinelenmesine neden olabileceğinden parçaların orijinalleri ile değiştirilmesi doğrudur. Orijinal parça değişimleri için uzman kadromuzdan bilgi alabilirsiniz. Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisi ihtiyaçlarınız için de servisimiz hizmet vermektedir.

Comments are closed.

Hemen Ara