Bosch Bulaşık Makinesi Su Almıyor

Bosch Bulaşık makinelerinin su almaması problemi için Bursa Bosch teknik servisimizden detaylı bilgi alabilirsiniz. Burada sizlere makinenizde olabilecek arızalarla ilgili ön bilgi vermek isteriz. Su almama arızası birçok nedenden kaynaklanıyor olabilir. Sık rastlanan bu arıza için makinenizin kullanma kılavuzundan da faydalanabilirsiniz. Yanlış makine kullanımları makine arızalarının zaman aşımı süresinin dolmasından daha önce karışımıza çıkmasına neden olacaktır. Profesyonel Bosch servisi olarak tavsiyemiz kullanım kurallarına uygun olarak tüm makinelerin çalıştırılmasıdır.

Karşılaşabileceğimiz bu arızalardan biri olan Bosch Bulaşık Makinesinin su almaması birçok nedene bağlı ve birçok farklı makine parçasından kaynaklanıyor olabilir. Makinenin su giriş valfinin bozulması, emniyet siviçlerinden kaynaklı arızalar, pompa motorunun bozulması, muslukların kapalı olması gibi nedenlerden makine su almayabilir. Makinenizdeki bu arızaları Bursa Bosch Servisi olarak uzman kadromuzla sizin için tespit edebiliriz. Bu tip bulaşık makinesi arızalarında su giriş valfinin filtresi kontrol edilerek tıkalı olup olmadığına bakılmalıdır. Filtre tıkalı değil ise sorun parçanın kendisinden kaynaklanıyor olabilir. Bosch bulaşık makinizin emniyet siviçlerinin zamanla oksitlenmesi durumunda makine su alma işlemini gerçekleştiremez. Bu durumda her Bosch bulaşık makinesinde bulunan bu siviçlerin profesyonel bir Bosch servisi tarafından değiştirilmesi gerekmektedir.

Su boşaltma ve tahliye görevi gören su pompası üzerinde herhangi bir arıza bulunduğunda da bulaşık makineniz sağlıklı olarak su alma işlemini gerçekleştiremez. İşlevini görmeyen su pompasının değişimi için profesyonel bir Bosch servisi ile irtibat kurmanız gerekmektedir. Bu arada bulaşık makinelerinde basit olan ve çok sık rastlanılan su alamama sorunun nedeni bazen suların kesik olması, muslukların kapalı olması ya da musluklara giden bağlantıda sorun olması olabilir. Böyle bir durumda muslukların açık olup olmadığının, suların kesip olup olmadığının ve musluklarla yapılan bağlantının düzgün olup olmadığının kontrolünü yapabilirsiniz. Bunun dışındaki tüm su alma arızaları ve diğer tüm makine kullanımlarında karşılaştığınız sorunlar için servimizi arayabilir diğer hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisi hizmetleri için de kombi ve klima arızaları konusunda tarafımızdan hizmet verilmektedir.

Bosch Bulaşık Makinesi Isıtma Yapmıyor

Bulaşık makinelerinde birçok nedenden kaynaklanan çalışma arızası olabilir. Bunlardan bazıları nadir olarak rastlanan arızalar bazıları ise tüm makinelerde görülmekte olan arızalardır. En önemli, parça arızalarının genel nedenlerinin başında parçaların zaman aşımına uğrayacak kadar uzun süredir kullanılması ya da kullanma talimatları dışında kullanılması gelmektedir. Bu gibi arızalara en aza indirgemenin en kolay yolu her makinelerin içinde bulunan kullanım kılavuzlarının okunarak bu kılavuzlarda belirtilen koşullara uygun olarak makinelerin kullanılmasının sağlanmasıdır. Kural dışı makine kullanımları makine arızalarının zaman aşımı süresinin dolmasından daha önce karışımıza çıkacaktır.

Bosch bulaşık makinelerinde ısıtma problemi genel olarak makinenin önemli bir parçası olan rölenin bozulması ile ilgilidir. Röle program cihazı (elektronik kart) üzerinde yer almaktadır. Rölenin tamiri mümkündür. Ancak bulaşık makinenizin elektronik kartı üzerinde başka çözülemeyecek olan bir arıza var ise kartın değiştirilmesi gerekebilir. Bu tarz problemlerle karşılaştığınızda Profesyonel Bosch servisi olan Bursa Bosh servisimiz kart değişimlerinizi yapabilmektedir.Bunun dışında bulaşık makinenizin rezistansı ve kablolarında da hasarlar oluşmuş olabilir. Rezistans çalışmadığında makineniz ısıtma işlevini yerine getiremeyecektir. Rezistansta kireçlenme veya yıpranma meydana geldiği takdirde su ısıtma işlemini gerçekleştiremez. Suyun ısındığının algılanmasını engelleyen rezistans arızası nedeni ile makinenizin program tablosunda seçmiş olduğunuz programın yıkama süresinden daha uzun sürede yıkama işlemi yapmakta olduğunu göreceksiniz.

Bosch bulaşık makinenizin suyunun ısınıp ısınmadığını kontrol etmek için, yıkama başladıktan 20 dakika sonra makine kapağını açabilir ve suyun ısınıp ısınmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer su ısınmamışsa bulaşık makinenizin ısıtma sisteminde arıza mevcuttur diyebiliriz. Burada ısıtma olmadığı için bulaşıklar kirli çıkacaktır. Isıtma araçları doğru çalışmadığı zaman bulaşık makineniz kurutma işlemini de yapamayacak ve bulaşıklarınız ıslak olarak çıkacaktır. Bu gibi arızaların giderilmesi için Bursa Bosch teknik servisimize başvurarak rezistans değişimini talep edebilirsiniz. Makine modelinize göre evinizde ya da atölyemizde değişimi gerçekleştirebiliriz. Ayrıca diğer nedenlerden kaynaklanan her türlü arıza ile ilgili de bizi arayabilirsiniz. Servisimizde Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisi hizmetleri de verilmektedir.

 

Tagged on: Bosch Bulaşık Makinesi Isıtma Yapmıyor

Bosch Bulaşık Makinesi Motoru Çalışmıyor

Bosch Bulaşık Makinesi motorunun bozulması çok nadir rastlanılan bir arızadır. Motor tüm makinelerde olduğu gibi bulaşık makinelerinde de cihazın can damarlarından biridir. Arıza sorunu nadir olarak görülen bu parça sorun çıkarıyorsa kesinlikle teknik bir arızası vardır. Bosch bulaşık makinesinin alt kısmında yer alan motoru onarmak çok kolay ve kısa zamanda yapılabilecek bir iş değildir. Mutlaka profesyonel Bosch servisi çağırılarak yapılması gerekenler ve problemin çözümü konusunda bilgi alınmalıdır. Bursa Bosch teknik servisimizden motor değişimi gerektiren durumlarda atölyemizdeki uzman kadromuzdan hizmet almak için bizi arayabilirsiniz. Gelecek olan teknik personel onarım işlemini ancak teknik serviste yapabilecektir. Serviste yapılacak motor tamiri sonrasında sızdırmazlık ve ses kontrolleri yapılacaktır. Bazen bulaşık makinenizin motorundan ses geldiğini düşünebilirsiniz ancak bu bulaşık makinenizin içinde bulunan fıskiyelerin bir bulaşığa çarpıyor olmasından kaynaklanmış olabilir.

Bulaşık makine motorunuzun arızalandığını anlamak için şu ipuçlarını takip edebilirsiniz. Bulaşık makineniz normalden gürültülü çalışıyorsa motorunuzda bir arıza olabilir. Burada sorunun direk motordan kaynaklanıp kaynaklamadığını anlamanız için önce fıskiye kontrollerini yapmanız gerekir. Başka bir arıza ipucu da bulaşıklarınız her yıkamadan sonra kirli çıkıyorsa motorunuzda arıza olabilir. Burada da makine içindeki filtre ve boruların tıkanıp tıkanmadığını kontrol etmelisiniz. Bu sorunlar bulaşık makinenizin su boşaltma ve alma işlemini düzgün yapmasına da engel olacaktır.

Motorun bozulma nedenleri çok çeşitli olabilir. Bunlar arasında kondansatörün bozulması, motorun üzerinde bulunan keçenin yıpranması ve bilyelerin paslandığı için dönememesinden kaynaklı olabilir. Kondansatörün bozulduğu fark edilmez ise motor yanabilir. Bu arada makinenizde kısa devre ya da kaçak olup olmadığı da kontrol edilmelidir. Yukarıda belirttiğimiz motor arızası sinyallerini erken teşhis edip boşaltım ya da alım esnasında bir sorun olduğunda Bursa Bosch servisimizden destek alabilirsiniz. Tüm Bosch bulaşık makinesi motor arızaları yanı sıra diğer makinelerinizde meydana gelecek arızalar için tüm ekibimizle birlikte sizlere destek vermeye hazırız. Tüm soru ve sorunlarınız için bizi arayabilirsiniz. Ayrıca servisimizde Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisi hizmetleri de verilmektedir.

 

Tagged on: Bosch Bulaşık Makinesi Motoru Çalışmıyor

Bosch Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağı Açılmıyor

Bosch Bulaşık makinelerinde meydana gelen arızaların birçok ana kaynağı olabilmektedir. Bunlardan bazıları nadir olarak karşılaştığımız, bazıları da sık görülen arıza türleri olabiliyor. En önemli parça arızalarının genel nedenlerinin başında parçaların zaman aşımına uğrayacak kadar uzun süredir kullanılması ya da kullanma talimatları dışında kullanılması gelmektedir. Bu gibi arızaları en aza indirgemenin en kolay yolu her makinelerin içinde bulunan kullanım kılavuzlarının okunarak bu kılavuzlarda belirtilen koşullara uygun olarak makinelerin kullanılmasının sağlanmasıdır. Kural dışı makine kullanımları makine arızalarının zaman aşımı süresinin dolmasından daha önce karışımıza çıkacaktır. Kullanım kılavuzunu ve makine kullanımları konularında Bursa Bosch servimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

Bosch Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağının açılmaması birkaç nedenden kaynaklanıyor olabilir. Bu, genel olarak Bosch bulaşık makinelerinde olduğu gibi tüm diğer marka bulaşık makinelerinde de sıkça rastlanan bir sorundur. Bosch Bulaşık makinesinin kapağının açılmama nedenlerinin başında sürgülü kapağın yayının bozulması ve gevşemesi gelmektedir. Bu durumda bozulan yayın ve kapağın değişmesi gerekmektedir.

Deterjan kutusunun kapağının açılmamasının bir başka nedeni de bulaşıkların dizimi sırasında yerleştirilen tencere gibi büyük çaplı aksesuarların tam kapağın geldiği noktaya gelmesidir. Bu gibi durumlarda bulaşık makinesinin kapağının açılması engellenmektedir. Ayrıca kapak içine yerleştirilen deterjanlar da kapağın boşluklarına girerek kapağın yapışmasına neden olmakta ve kapağın açılmasını engellemektedir. Bulaşık makinesinin kapağının sık sık kontrol edilerek daima temiz tutulmasının sağlanması gerekmektedir.

Bunların dışında Bosch bulaşık makinelerinde kullanıcı hatası olmayıp; tamamen teknik nedenlerden kaynaklanan bazı arızalar da olabilir. Kullanıcının tek başına müdahale edebileceği bir durumun olmadığı teknik arızaların oluşması durumunda profesyonel Bosch servisi olarak hizmet veren Bursa Bosch servisimiz ile irtibat kurabilirsiniz. Teknik servis kapağı tamamen orijinal bir parça ile değiştirebilir. Bu gibi parçalarda yan sanayi kullanımı ilerleyen dönemde arızanın kısa zamana tekrar yinelenmesine neden olabileceğinden parçaların orijinalleri ile değiştirilmesi doğrudur. Orijinal parça değişimleri için uzman kadromuzdan bilgi alabilirsiniz. Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisi ihtiyaçlarınız için de servisimiz hizmet vermektedir.

 

Tagged on: Bosch Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağı Açılmıyor

Bosch Logixx 8 F57 Arızası

Çamaşır makinelerinde meydana gelen arızaların birçok nedeni olabilir. Bursa Bosch teknik servisi olarak bu arızlar ile ilgili bilgi veremeye çalışacağız. Bosch Logixx 8’de meydana gelen arızaların bazıları nadir olarak rastlanan arıza, bazıları ise tüm makinelerin hassas yapısından kaynaklanan sık görülen arıza türleri olabiliyor.

Burada bahsedeceğimiz arıza türü elektronik ve dijital makinelerde sıklıkla karşımıza çıkabilecek bir arızadır. Bosch Logixx 8 makinelerinde ekranda bazı arıza kodları karşınıza çıkar. Bu kodlar ile arızanın nereden kaynaklandığını anlamanız konusunda yol göstermektedir. Bosch Logixx 8 F57 arızası dendiğinde akla elektronik kartta meydana gelen bir arıza gelmelidir. Bosch Logixx 8 ürününde en sık görülen hata kodu F57’dir. İthal ve orijinal bir ürün olması sebebiyle bu üründe meydana gelen elektronik kart arızaları sonucunda kartın değiştirilmesi gerekmektedir. Bu tarz hassasiyete sahip olan parçaların tamiri mümkün olmadığından orijinal parça değişimi biraz pahalı olmaktadır. Bazı durumlarda Bosch Logixx 8 makinelerinde F57 arızası kodu verdiği zaman elektronik kartla birlikte makinenizin yıkama motorunun da değişmesi gerekliliği ortaya çıkabilir. Çamaşır makinelerinde yıkama motorunun değişimi oldukça masraflı bir iştir. Yeni bir çamaşır makinesi almak ekonomik açıdan, bazı durumlarda, parça değişimi yapmaktan daha mantıklı bir yaklaşım olabilir. Detaylı bilgi için profesyonel Bosch servisi olan Bursa Bosch servisimizi arayıp konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Teknolojik gelişmelerle birlikte daha çok elektronik ve dijital programlara sahip olan yeni zaman çamaşır makinelerinde oldukça hassas olan bu elektronik kartların bozulma olasılığı oldukça fazla olmaktadır. Bu kartın bozulmasına neden olabilecek problemlerin başında ise darbe veya sarsıntı sonucu makinenin beyninin karışmış olması gelebilir. Bosch Logixx 8 çamaşır makinenizin bağlı olduğu şehir elektrik hattında voltajda meydana gelen ani iniş ve çıkışlar çamaşır makinenizin kartının zarar görmesine neden olabilmektedir. Bursa’da hizmet veren Bosch kombi servisi ve Bosch klima servisi de olan servisimizi arayarak F57 arızası ve ekran kartı değişimi konularında veya Bosch çamaşır makinenizde, bulaşık makinelerinizde ya da buzdolaplarınızda meydana gelebilecek her hangi bir arıza ile ilgili olarak da destek alabilirsiniz.

Bosch Çamaşır Makinesi F16 Arızası

Bosch Çamaşır Makinelerinde meydana gelen kapı arızaları ile ilgili Bursa Bosch servisi olarak sizleri bilgilendirmek isteriz. Kapı arızlarına F16 arızası denilmektedir. Makinenin elektronik ekranında F16 şeklinde uyarıcı bir yazı gördüğünüzde bunun çamaşır makinenizin kapısından kaynaklanan bir arıza olduğunu tespit edebilirsiniz. Bu uyarı kapı kilidi arızalarına neden olabilecek durumlarda ekranda belirebilir.

Öncelikli bu arızayı Bosch çamaşır makinenizin ekranında gördüğünüzde kapının tam olarak kapalı olup olmadığından emin olmanız gerekmektedir. Eğer çamaşır makinenizin kapısı tam olarak kapanmamışsa bu uyarıyı ekranda görmeye devam edersiniz. Bosch çamaşır makinenizin kapısını tam olarak kapattığınıza emin olduktan sonra kapı mandalını öne doğru bastırarak yerine oturduğundan emin olmalısınız. Bosch Çamaşır Makinelerinde diğer çamaşır makinelerinde de karşılaşılabileceği gibi kapı mandalının arızalanma nedeni çevreden ya da kendi gövdesinden almış olduğu nemin etkisiyle oksitlenmesi ve mandalın iletkenliğini yitirmesi olabilir. Çamaşır makinesinin taşınması esnasında ön yüze alınan darbe de kapı mandalının bozulmasına neden olabilir. Bu kontrollerden sonra F16 uyarısı ekranda görünmeye devam ediyorsa teknik bir arıza olabileceği akla gelmelidir.

Bosch çamaşır makinelerinde F16 kodu ile kapı kilidi arızası şeklinde sinyal veren bu teknik arıza kapı mandalından, kapı kilidinden veya çamaşır makinenizin elektronik kartından kaynaklanıyor olabilir. Eğer kapı mandalı bozuk ise komple kapının değişmesi gerekebilir. Bu arızanın nedeni elektronik kart ile ilgili ise elektronik kart ile kapı kilidi arasında uyarı sinyali veren kablodan kaynaklanan bir arıza var demektir. Bu arıza temassızlık ve kopma ile olmuş olabilir. Darbe almış olan makinelerde son derece hassas olan bu elektronik kartlar hasar görmüş olabilir. Ayrıca Bosch çamaşır makinesinin bağlı olduğu şehir şebekesinde ani yaşanan voltaj iniş çıkışları makinenin beyninin karışmasına neden olabilmektedir. Kapı arızalarınızda Bursa Bosch teknik servisimizi arayabilir ve uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz. Bosch çamaşır makinesi F16 arızası ve başka çamaşır makinesi arızalarınız için mutlaka profesyonel Bosch servisimizden yardım almayı unutmayınız. Her türlü Bosch beyaz eşya servisimiz mevcut olup; Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisi hizmetleri de verilmektedir.

 

Tagged on: Bosch Çamaşır Makinesi F16 Arızası

Bosch Logixx 8 Körük Lastiği

Çamaşır makinelerin ön tarafında bulunan siyah çember plastiğe körük lastiği denir. Körük lastiğinin bir kısmı kazanda bir kısmı da kapak çevresinde yer almaktadır. Körük lastiği makinenin içinde bulunan suyun dışarı çıkmasını engelleyen önemli parçalardan biridir. Bu nedenle kullanımında hassas olunması gerekmektedir. Bosch Logixx 8 Sensitive çamaşır makinesinde nadiren görülen yırtılma sorunu yanlış kullanım sonucu, körüklerde de yırtılma ve yıpranma görülebilir. Makinelerin içine konulan çamaşırların ceplerinde unutulan tel toka, para gibi metaller körüğün arasına girerek paslanma ile plastik olan körüğe zarar verir ve yıpranmasına neden olur. Bu tür hasarları önlemek adına makinenin içine konulan çamaşırların dikkatlice kontrol edilmesi, herhangi bir materyalin gözden kaçması durumunda da körüğün arasından yıkama sonrası hemen çıkarılması gerekmektedir.

Yırtılan yerlerden su sızıntı olması makinenin çalışırken arıza vermesine neden olacaktır. Bunu fark ettiğinizde makineyi çalışır durumdan kapalı duruma getirmelisiniz. Çünkü körük lastiğinden sızan su makinenizde bulunan başka parçaların da arızalanmasına neden olabilir. Bu gibi arıza durumlarında mutlaka profesyonel Bosch servisinden hizmet alınması gerekmektedir. Bursa Bosh teknik servisi olarak her zaman hizmetinizdeyiz. Tambur ile kazan arasındaki boşluğu kapatma görevi olan körük lastiğinin esnemesi ve yıpranması sonucu bu alanda bir boşluk oluşur. Burada oluşan boşluğa çorap gibi çamaşırlar kaçabilir. Bu da makinede meydana gelebilecek diğer arızalara meydan vermektedir. Körük lastiğinin altında yer alan 3 adet delik makinenizin suyu boşaltmasından sonra körüğün içinde yer alan suyun boşaltılması görevini üstlenmiştir.

Bosch Logixx 8 çamaşır makinelerinin körük lastiği piyasada yer alan diğer muadil çamaşır makinelerinin lastiklerine göre biraz pahalı olsa da değişim gerektiren durumlarda orijinal körük alınması makinenin ömrünün uzaması ve performansını koruması açısından önemli bir husustur. Bu nedenle mümkün mertebe böyle ithal ürünlerin parçalarında değişlik yapmak zorunda kaldığınız durumlarda orijinallerini tercih etmeniz tavsiye edilmektedir. Yaşadığınız sorunlarla ilgili mutlaka Bursa Bosch servisimiz ile irtibata geçiniz. Bosch Kombi servisi ve Bosch klima servisi hizmetlerimizden de uzman kadromuz aracılığı ile faydalanabilirsiniz.

 

Tagged on: Bosch Logixx 8 Körük Lastiği

Bosch Maxx 7 Yıkama Arızası

Bursa Bosh servis olarak Bosh maxx 7 yıkama arızası ile ilgili nedenleri bilginize sunmak isteriz. Bosch maxx 7 çamaşır makinelerin yıkama arızası sorununun birden fazla nedeni olabilir. Çamaşır makinenizde motor arızası, rulmanların arızalanması, kayış kopması, kayışın yerinden çıkması, elektronik kartın bozulması gibi nedenler arıza sebebi olabilir.

Bosch maxx 7 Çamaşır makinelerindeki motor arızalarının genel olarak ortaya çıkma nedeni içinde bulunan kömürünün azalması olabilir. İçerisinde kömürü azalan çamaşır makinesi motoru arıza vererek kendisini korur. Bu durumda, makine motorunun kömürünü değiştirerek bu arızadan kurtulunabilir. Bu konuda profesyonel Bosch servisinden destek almak uygun bir hareket olacaktır. Bosch maxx 7’de oluşabilecek diğer bir arıza nedeni de makinenin kayışının kopmuş veya çıkmış olmasıdır. Makineniniz de ki kayışın kopma ihtimalini de göz önünde bulundurmalısınız. Motor ve kazan arasında bulunan ve kazanın kasnağına takılan parça kayıştır. Plastik olan bu parçanın kopması durumunda çamaşır yıkanırken su aldıktan sonra kazanı döndüremez. Bu parça koptuğunda mutlaka değiştirilmesi gerekir. Bu nedenle, sorunu fark ettiğiniz anda makinenin çalışmasını durdurmanız ve bu konuda profesyonel Bosch servisinden destek almanız uygun olacaktır.

Bosch maxx 7 çamaşır makinelerinde kayışın kopmasına neden olabilecek bir başka durum da tambur adlı parçaya bağlı olan kazan rulmanlarına sıkışmış olan çamaşırların, kazanın dönmesini engellemesidir. Dönüşü engellenen kazan, makinenin kayışını gerdirerek kopmasına neden olur. Bosch maxx 7 çamaşır makinelerinde kayış kopma ve gevşeme durumlarında orijinal Bosch parçalarından kullanmanız uygun olacaktır. Bursa Bosch teknik servisinden yedek parça temin edebilir ve değişim, arıza giderme işlemi hizmeti alabilirsiniz.

Bosch maxx 7’de oluşabilecek başka bir yıkama yapmama arızası da elektronik karttan kaynaklanabilir. Makinenin beyni olan bu parça arızalandığında tamiratının yapılması değişim yapılmasından daha ekonomik olacaktır. Teknolojik gelişmeler sonrasında tamamen elektronik aksamlarla çalışmaya başlayan beyaz eşyalarımız eskisinden daha modern ama daha karmaşık ve hassas yapıya kavuşmuştur. Bursa’da vermiş olduğumuz hizmetler arasında Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisi hizmetleri de bulunmaktadır. Tüm Bosch makine arızaları için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

 

Tagged on: Bosch Maxx 7 Yıkama Arızası

Bosch Çamaşır Makinesi Kayışı Koptu

Bosch Çamaşır Makinelerinde kayış kopması hadisesiyle karşılaştıysanız ve nedenlerini merak ediyorsanız Bursa Bosh servisi olarak aşağıda sizler için vermiş olduğumuz belli başlı nedenlere göz atabilirsiniz. Bu tür arızalar her tür marka makinede olabileceği gibi, Bosch Çamaşır makinenizde de zaman aşımı, aşırı yükleme gibi yanlış kullanımla bağlantılı nedenlerle meydana gelebilmektedir.

Bosch Çamaşır Makinelerinde çeşitli nedenlere bağlı olarak kayış kopmuş veya çıkmış olabilir. Çamaşır makinenizin motoru ve kazanı arasında yer alan ve kazanın kasnağına takılan parça kayıştır. Bu parça plastiktir. Bosch çamaşır makinenizin kayışının kopması durumunda çamaşır yıkanırken su aldıktan sonra kazanı döndüremez. Kazan kayışı koptuğunda mutlaka değiştirilmesi gerekir. Zamanında yapılmayan acil müdahaleler makinenizin çalışan aksamlarının da zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle sorunu fark ettiğiniz anda makinenin çalışmasını durdurmanız doğru olacaktır. Bu tür problemlerle karşılaştığınızda profesyonel Bosch servisinden destek almanız gerekmektedir. Aynı zamanda Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisi hizmetleri de vermekte olan servisimizden destek alabilirsiniz. Çamaşırların sıkışma nedeni bu alanda oluşabilecek olan bazı nedenlerle oluşan boşluklardır. Sağlıklı dönüşü engellenen Bosch çamaşır makinenizin kazanı, kayışı gerdirerek kopmasına neden olur.

Bosch çamaşır makinenize tavsiye edilmiş yükten fazlasını koymuşsanız, yani aşırı çamaşır yüklemesi yaptıysanız kayışın kopmadan yerinden çıkmasına neden olmuş olabilirsiniz. Aşırı çamaşır yüklemelerinde kazanın dönüşü sırasında kayış yuvasından çıkabilir. Kayışın uzun süreli kullanımdan dolayı çok eski ve yıpranmış olması da yerinden çıkmasına neden olabilecek başka sebeplerdir. Bu nedenle çamaşırlarınızı biriktirerek fazla yükleme yapmaktan kaçınmalısınız. Bazen zaman ve sudan tasarruf etmek için yapmak isteyeceğiniz bu durum daha sonra başınıza daha büyük sorunlar açabilmektedir. Kayış kopmayıp sadece çıkmış ise de bu kayışın artık zaman aşımı ve yıpranmalar sonucu işlevini görememesine neden olacaktır. Bu durumda yine kayışın değiştirilmesi uygun olacaktır.

Bosch Çamaşır Makinelerinde kayış kopma ve gevşeme durumlarında orijinal Bosch parçalarından kullanmanız uygun olacaktır. Bursa Bosch teknik servisinden yedek parça temin edebilir ve değişim, arıza giderme işlemi hizmeti alabilirsiniz.

 

Tagged on: Bosch Çamaşır Makinesi Kayışı Koptu

Bosch Çamaşır Makinesi Isıtma Yapmıyor

Bosch Çamaşır makinenizde ısıtma problemi varsa; bunun birkaç teknik nedeni olabilir. Bunlar makine içinde bulunan rezistanstan, termostattan (sensör) veya program kartından kaynaklıdır. Bunların herhangi birinden kaynaklanan bir sorun için mutlaka profesyonel bir Bosch servisinden destek alınması kullanıcının yararına olacaktır. Makinelerinizde eskiye nazaran farklı olarak algıladığınız her durumda erken müdahale makinelerinizin yaşam süresinin uzamasına yardımcı olacaktır. Sinyal veren herhangi bir arıza basitçe çözülebilecekken geç yapılan müdahaleler başka problemlere de yol açabilmektedir. Bu nedenle karşılaştığınız herhangi bir problemde profesyonel Bosch servisine başvurmanız uygun olacaktır. Bu sorunların kaynaklarını tek tek inceleyerek Bosch Çamaşır Makinesi Isıtma Yapmama nedenlerini tespit edebilmek için Bursa Bosh servisi olarak sizlere biraz bilgi verelim.

Çamaşır makinelerinin içindeki suyun ısınmasını sağlayan parça rezistanstır. Sıcak yıkama yapmak istediğinizde rezistans çalışır ve suyun ısınmasına yardımcı olur. Rezistansın düzgün çalışmamasının nedenleri arasında kireçlenme ve zaman içerisinde parçanın aşınması sayılabilir. Bu parçayı profesyonel bir Bosch servisi evinize gelerek 20 dakika gibi kısa bir sürede değiştirebilmektedir.

Bosch Çamaşır Makinesinin Isıtma Yapmamasının bir diğer nedeni ısıtmanın kaç derece olduğunu ölçen sensör ismiyle de bilinen termostatın arızalanmasıdır. Bu parça rezistansın üstünde yer alır ve sıcaklığı ölçer. Termostatın bozulmasında ısınan suyu soğuk olarak algılama, ya da soğuk suyu sıcak olarak algılama gibi iki tür arıza olabilir. Sıcak suyu soğuk olarak algıladığı durumda su fazla ısınarak kaynama yapabilmektedir. Bu da çamaşırların aşırı kaynar su ile yıkanarak yıpranmasına ve bozulmasına neden olabilir. Çamaşır makinesinin ısıtma yapmamasına yol açabilecek bir diğer neden program kartıdır. Kart üzerindeki ısıtma devresinde arıza görülmüş ise makinenin ısıtma yapamamasına ve seçilen programın olması gerekenden uzun sürmesine neden olabilir. Yine bu durumda uzun süren yıkama çamaşırların yıpranmasına ve enerji israfına yol açacaktır.

Bu tarz arızalarda kullanıcının yapacağı her hangi bir şey bulunmamaktadır. Bu durumda profesyonel bir Bosch servisinden hizmet almanız gerekmektedir. Bursa Bosch teknik servisi size bu konuda destek verebilir. Bu tür arızalarda Bursa Bosch klima servisi ve Bosh kombi servisi olarak da hizmet veren servisimizi arayıp uzman kadromuzdan destek alabilir kısa sürede problemlerinizin çözümüne kavuşabilirsiniz.

 

Tagged on: Bosch Çamaşır Makinesi Isıtma Yapmıyor

Bosch Çamaşır Makinesi Çamaşır Yırtma Sorunu

Bosch Çamaşır makinesinde yıkamış olduğunuz çamaşırlarınızda yırtılma, yıpranma gibi olaylar ile karşılaşıyorsanız bunun birden çok sebebi olabilir. Bu gibi aksaklıklar Bosch Çamaşır makinelerinde nadir olarak rastlansa da aşağıda bahis edilen nedenlerden biri sizin makinenizde yıkanan çamaşırlarınızın zarar görme nedenidir. Her türlü soru ve sorunlarınız için Bursa Bosch servisini arayabilirsiniz. Ayrıca servisimizde Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisi hizmetleri de verilmektedir.

Bunların başında yıkadığınız çamaşırın narinliğine ve inceliğine karşılık yüksek devirde makineyi çalıştırıyorsanız bu narin olan çamaşırlarınızın yıpranmasına neden olabilir. Bu nedenle çamaşırlarınıza uygun devir hızında makineyi çalıştırmanız gerekmektedir. Narin çamaşırlar için 1000 gibi yüksek devir hızları tavsiye edilmemektedir.

Kullanmış olduğunuz sıvı ya da toz deterjanlar çamaşırlarınız için uygun kalite ve hassaslıkta değilse, bu nedenden kaynaklanan bir yıpranma baş gösterebilir. Bu durumda çamaşır deterjanınızı değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Çamaşır deterjanınızı değiştirdikten sonra da yırtılma sorunun devam ettiğini görüyorsanız, aşağıda bahsedeceğimiz diğer, teknik olabilecek, arıza nedenlerini incelemeniz yararlı olacaktır. Kazan rulmanlarının bağlı olduğu tambur adlı parçada veya körük lastiğinde bazı sorunlar görülebilir. Tamburda, yani iç kazanda meydana gelmiş olan herhangi bir çapaklanma durumu olduğu takdirde yıpranma kaçınılmazdır. Ya da genel olarak kıyafet ceplerinde unutulmuş olabilecek tel toka, çengelli iğne gibi yabancı maddeler kazan içine kaçarak çamaşırlarınıza takılarak yırtılmaya sebep olabilirler.

Bosch Çamaşır Makinesi Çamaşır Yırtma Sorununa neden olabilecek bir başka neden de zaman içinde aşınmaya ve gevşemeye uğrayan körük lastiğinin gevşemesidir. Kazan ile körük lastiği arasında bulunan boşluğun arasına çamaşırların sıkışması da yıpranmasına neden olabilir. Bu durumda zamanla aşınıma uğraması, muhteviyatından kaynaklanan bu parçanın değiştirilmesi gerekmektedir. Bu tarz parçalar için her zaman Bosch Çamaşır makinesinin orijinal parçalarını edinmeniz tavsiye edilmektedir. Yan sanayiden alınacak olan parçalar daha sık aralıklarla aynı sorunlarla karşılaşmanıza ve daha çok zaman ve emek harcamanıza neden olmaktadır. Bosch Çamaşır Makinesi Çamaşır Yırtma sorununun aşmak için Bursa Bosch teknik servisi her zaman olduğu gibi hizmetinizde olacaktır.

 

Tagged on: Bosch Çamaşır Makinesi Çamaşır Yırtma Sorunu

Bursa Bosch Klima Servisi

bursa-boschklimaservisÜlkemizde kullanılan teknolojik aletlerin başını bir iki firma çekmektedir. Bu firmalardan bir tanesi de kuşkusuz Bosch’tur. Ülkemizin dört bir yanında kullanılmakta olan Bosch başta Bursa ve civarları olmak üzere tüm Türkiye’de milyonlarca insan tarafından tercih edilmektedir. Buzdolabından çamaşır makinesine, bulaşık makinesinden fırına kadar onlarca beyaz eşya modelinde yer alan Bosch marka kalitesine uygun fiyat güvencesini de koyarak müşterilerine ürünlerini sunmaktadır. Bosch markasının bir de önemli özelliği vardır ki bu özellik sağladığı servis imkanlarıdır. Ülkemizin birçok bölgesinde bulunan yetkili servisleri ile sorun yaşanılan makinelerdeki sorunları anında çözen marka bunun yanında birçok etkin servisi de bulundurmaktadır. Bosch servis Bursa ve çevresinde oldukça fazladır. Neredeyse her mahallede bir servis ile karşılaşmaktayız. Ayrıca burada bulunan servisler de sadece bu markayı değil, diğer markaların da servisini yapabilmektedir. Bursa Bosch servisinin dışında Antalya Bosch Servisi ve İstanbul Bosch servisi de ülkemizde en iyi servis imkanlarını sağlayan yerler arasında bulunmaktadırlar. Bir cihazınız bozuldu ve bu Bosch marka cihazınızı servise göndermek istiyorsunuz. İster servis bölgelerine gönderebilir, isterseniz de bir servisçi çağırarak evinizde sorunu çözebilirsiniz. Evinize kadar gelen elemanlar yaşadığınız sorunları anında çözmek için elinden geleni yapmaktadırlar. Bir yedek parça ihtiyacı olduğunda Bursa Bosch servisleri hemen yedek teminatını yapmakta yine aynı şekilde diğer illerde bu konuda titiz davranmaktadır.

 

Tagged on: altıparmak bosch servisi boschs ervisi bursa bursa bosch klima servisi bursa bosch servisi bursa bosch servisleri heykel bosch servisi osmangazi bosch servisi    Bursa Bosch Klima Servisi

Bosch Buzdolabı Üst Kısmı Soğutmuyor

bursa-boschklimaservisBosch buzdolabı ve diğer marka buzdolaplarında ortaya çıkan üst kısmın soğutmama arızası çok sıklıkla görülen arızalardan biridir. Buradaki sorun genel olarak kullanıcı hatası veya teknik bir arızadan kaynaklanıyor dur diyebiliriz. Bu arızaların büyük çoğunluğunu kullanıcı hatalarının oluşturduğunu görmekteyiz. Genel olarak sorunlar buzdolabı kapaklarının açık bırakılmasından kaynaklanıyor olabilir. Aşırı yükleme yaptığınız takdirde buzdolabı contaları kapağı kapatmanızı engelleyebilir. Bu durumda içerdeki soğuk hava ile ortamdaki sıcak hava yer değiştirir. Soğutma problemleriniz için Bursa Bosch servisimizden bilgi alabilirsiniz.

Buzdolabı kapısı açık kaldığı zaman buzluk kısmında karlanma oluşur. Karlanma zamanla buzlanmaya dönüşür ve kanalları kapatır. Bu kanalların tıkanması sonucu eriyen su hava kanallarını geçerek içeriye dolar. Bu suyun buzdolabının içine doğru akmasına neden olur. Bu durum tamamen kullanıcı hatasından kaynaklanan bir sorundur. Böyle bir buzdolabı arızası ile karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken basit çözüm yolu buzdolabınızı 24 saat süre ile fişinden çıkarıp; içini boşaltıp; kapılarını açık bırakarak bekletmektir. Bu süre tamamlandıktan sonra tekrar fişi takıp buzdolabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bazı Bosch buzdolabı modellerinde bu süre daha da kısa olabilmektedir. (No frost modellerinde bu süre 4 saattir.)

Kapı kenarlarında soğutmaya yardımcı olamaya çalışan bakır gaz borularından da kaynaklanan sorunlar kapının kapanmasını engelleyebilir. Bunun yanı sıra teknik olarak bazı parçaların randımanlı olarak görevlerini yerine getiremiyor oluşları da Bosch buzdolabının üst kısmının soğutma yapmasına engel olabilir. Bu duruma neden olabilecek makine parçaları fan motoru, rezistans ve sensördür. Böyle bir durumda mutlaka profesyonel Bosch servisi olan Bursa Bosch teknik servisimizden destek alınız. Evinize gelecek olan uzmanlarımız buzdolabınızdaki mevcut teknik arızanın nedenini tespit edecek ve gerekli tedbiri hemen alacaklardır. Ayrıca Bosch Klimalarınızda da soğutma sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bu sorunlar klima motoru ve gazı ile ilgili olabilmektedir. Bosch klima servisimizden klima arıza ve bakımları ile ilgili hizmet alabileceğiniz gibi Bosch kombi arızaları için de Bosch kombi servisimiz ile irtibat kurarak konuyla ilgili bilgi ve hızlı şekilde yardım alabilirsiniz.

 

Tagged on: Bosch Buzdolabı Üst Kısmı Soğutmuyor

Bosch Servisi Bursa Kusursuz Hizmet

bursa-boschklimaservisAldığınız teknolojik ev cihazları güncel olarak ihtiyaçlarınızı her an giderebilirken kullanıcı hataları veya zamanın etkisiyle oluşan yıpranmalar sonucunda arıza çıkarabiliyor. İstenmeyen cihaz arızalarının tamamen karşısında olan Bursa Bosch Servisi ürünlerinizde oluşan her arızayı sahip olduğu düzenli ve kaliteli çalışma prensipleriyle birlikte kısa süre içerisinde çözebiliyor.

 

Ev işlerinizi daha kolay hale getiren ve sizlere eğlenceli yaşam fırsatları sunan cihazlarınız bozulduklarında yapılması gereken öncelikli olarak teknik servise telefon açarak sorun bildirimi yapmak. Kullanıcı tarafından bırakılan ipuçlarından yola çıkarak sorunun tam olarak ne olduğunu algılayan ve ne yapılması gerektiğini derhal sizlere aktaran servis ilk müdahaleyi telefon üzerinden yapıyor. Sorununuz telefon ile kısa sürede çözülebilecek kadar küçükse yapılması gereken adımlar telefon desteğiyle sizlere aktarılarak sorunu birkaç dakika içerisinde halletmeniz sağlanıyor. Eğer sorununuz telefon desteğiyle veya acemi kullanıcı tarafından çözülemeyecek kadar kapsamlıysa kısa süre içerisinde servisimiz kapınıza kadar geliyor.

 

Bosch servisi Bursa tarafından müşterilerine sunulan kusursuz ve zamanında hizmet anlayışlarından yararlanabilmek için yapılması gereken sadece bir telefon açmak.

 

Tagged on: Bosch Servisi Bursa Kusursuz Hizmet

Bursa Bosch Servisi Tecrübeli Hizmet

 

bursa-boschklimaservisGünümüzde belirli bir noktaya ulaşmayı başarabilerek gelişmiş olan teknoloji gelecek zaman içinde gelişme çalışmalarına devam ediyor. Bursa Bosch servisi, kullanıcıların hizmetlerine sunduğu teknoloji ürünlerini ev işlerinin daha kolay giderilebilmesi odaklı yürütüyor.

 

Ev içerisinde uğraşmanız gereken her iş Bosch aletleriyle birlikte daha kolay bir hal alıyor. Aldığınız her ürün işlerinizi kolaştırmak için belirli kalite standartları çerçevesinde üretilmiş olsada zamanın verdiği yetersizlik ve parçalarda oluşan yıpranmayla birlikte işlevini tam olarak yerine getiremeyebiliyor veya bakım ihtiyaçlarından dolayı sahip olduğu fonksiyonlar tamamen durabiliyor. Satın almış olduğunuz ürün bozulduğunda akla ilk olarak bir yenisini almak gerektiği ve ekonominizden büyük bir pay ayrılacağı gelebilir. Fakat daha ekonomik fiyatlarla işlevleri yetersiz kalan ve fonksiyonları tamamen duran cihazlarınızı kaliteli hizmet çalışmalarımızla birlikte tekrar sizlerin kullanımına sunabiliyoruz.

 

Bosch servisi Bursa, bünyesinde yılların verdiği tecrübe ve çalıştıkları süreç içerisinde de aldıkları hizmet eğitimine devam eden nitelikli personelden oluşuyor. Arıza çıkaran ürünlerinizin sorunlarını derhal çözebilmeniz için anlık telefon desteklerimiz bulunurken bir telefon sonrasında saatleri bulmadan belirttiğiniz adrese kadar geliyoruz.

 

Tagged on: Bursa Bosch Servisi Tecrübeli Hizmet

Bosch Çamaşır Makinesi Sesli Çalışıyor

bursa-boschklimaservisBosch çamaşır makineniz çok sesli çalışmaya başladıysa ve bundan şikâyetçiyseniz mutlaka profesyonel Bosch servisinden bilgi ve destek almak almanız gerekmektedir. Bosch makinelerde nadiren de olsa görülebilen bu durum makine parçalarınızın zaman içerisinde aşınmasından veya bulunduğu zeminin düzgün olmamasından kaynaklanıyor olabilir.

 

Makinenizde sesli çalışmaya neden olan bozukluk; kazan rulmanlarından, yıkama rulmanları ve kömürlerinden, pompa motorundan, kayıştan, amortisörlerden ya da ayak ayarının düzgün olmamasından kaynaklanıyor olabilir. Özellikle sıkma esnasında aşırı ses alıyorsanız kazan rulmanlarının içinde bulunan keçe, niteliğini kaybetmiş ve içerisine su kaçırıyordur. Bu parçadan kaynaklanan arızalarda Bursa Bosch servisi hizmetinizde olacaktır.

Makineniz sıkma esnasında tiz bir ses çıkarıyorsa bu da yıkama motoru rulman ve kömürlerinde aşınma ve zedelenme olduğunun göstergesidir. İçinde bulunan yağın bitmesi de olasılıklar arasındadır. Diğer bir sesli çalışma nedeni makinelerde 2 adet olarak bulunan; makinedeki sarsıntıyı minimumda tutma görevi gören; bu parçalardan birinin bile arızalanması sesli çalışmaya neden olabilir. Bu parçalarda meydana gelebilecek arızalar makine sıkma fonksiyonuna geçtiği zaman çok fazla ses yapabilir. Makinelerde bulunan motor ile kazan kasnağı arasında yer alan kayışın da belirli bir kullanım sayısından sonra esnemesi ve kanalların boşalmasıyla sıkma esnasında ses yapabilir. Çamaşır makinenizdeki pis suyun dışarı çıkmasına yarayan pompa motoruna bazı metal eşyaların kaçmış olması da makinenin boşaltma sırasında çok ses çıkarmasına neden olur. Bu parçanın yaşam süresi maksimum on yıl olup; 10 Yılda bir parçanın değiştirilmesi gerekmektedir. Bu ve bunun gibi değişim ve bakım gerektiren parçalar için Bursa Bosch teknik servisinden hizmet alabilirsiniz.

Makinenizin dış aksamından kaynaklanabilecek ve kendi kendinizin çözebileceği bir diğer sorun da makine ayaklarının dengede durmayışıdır. Bu durum zeminin engebeli oluşu veya her makinede 4 adet olan ayaklardan birinden bile kaynaklanan bir sorun olabilir. Çevre ve ayak pozisyonlarını değiştirdiğinizde sizi rahatsız eden bu sesin azaldığını ve makinenizin daha sessiz çalışmaya başladığını gözlemleyeceksiniz. Servisimizde Bosch klima servisi ve Bosch kombi servisi hizmetleri de verilmektedir.

 

Tagged on: : bosch çamaşır makinesi hataları Bosch Çamaşır Makinesi Sesli Çalışıyor

Bursa klima beyaz eşya servis hizmetleri, Nilüfer ilçesi başta olmak üzere tüm bursa’da hizmet sunmaktadır.Özel servis hizmeti ve uygun fiyatta tamir bakım için hemen arayın.

Bosch Arıza ve Çözümleri
Servis Çağır